فواید ماساژ صورت

فواید ماساز صورت

ماساژ صورت چیست و چه فوایدی دارد؟

مهم‌ترین بخش زیبایی در چهره انسان پوست صورت است. و از دوران باستان تاکنون اهمیت زیادی به آن می‌دادند. به همین دلیل روش‌های زیادی برای داشتن که یک پوست زیبا و شاداب وجود دارد. ماساژ صورت یکی از این روش‌ها است.

این ماساژ یکی از تکنیک‌های خوب طب سنتی در شرق است که انجام صحیح آن فواید بسیاری برای صورت دارد. اگر ماساژ صورت را جزو برنامه‌های زیبایی و جوانسازی خود قرار دهید، می‌توانید به نتایج بسیار خوبی برسید. ماساژ صورت یک ورزش خوب و مهم برای تقویت هر چه بهتر عضلات صورت و جلوگیری از چین و چروک‌های احتمالی صورت است.  با ما همراه باشید نا نگاهی به این نوع ماساژ و فواید آن بیندازیم.

فواید ماساژ صورت

آرامشی حقیقی با ماساژ صورت

از ماساژ صورت برای آرامش استفاده‌های بسیاری می‌شود. بسیاری از افراد در هنگام ماساژ از ماساژور می‌خواهند که زمان زیادی را روی صورتشان بگذراند. این دلیل بیشتر از موارد زیبایی که ماساژ صورت به همراه خود دارد، بیشتر به دلیل آرامش خاص آن است. شاید برایتان عجیب به نظر برسد ولی ماساژ صورت قدرت عجیبی برای ایجاد آرامش در وجود شما دارد. تحقیقات ثابت کرده که ماساژ صورت، باعث تولید و آزاد شدن مرفین به مقدار بالا در بدن می‌شود. مرفین هم که عامل اصلی احساس آرامش در بدن است.

بهترین روغن برای ماساژ صورت

برای لذت بردن از یک ماساژ کامل و حرفه‌ای نیاز به یک روغن خوب خواهید داشت. استفاده از روغن در ماساژ صورت هم برای پوست صورت شما بسیار مفید خواهد بود و هم حس تجربه آرامش با ماساژ صورت را بسیار بهتر و خاص‌تر می‌کند. استفاده از روغن مناسب در این روش بسیار مهم است. یادتان باشد که بهترین روغن برای ماساژ ۳ ویژگی مهم دارد. اول اینکه عطر و اسانس زیادی نداشته باشد، حساسیت ساز نباشد و بلاخره اینکه خیلی چرب نباشد. اکثر روغن‌های مخصوص ماساژ، گیاهی هستند و ویتامین‌هایی مانند ویتامین A، D، E، و K را با خود دارند. هرچند که میزان جذب این نوع ویتامین‌ها از طریق پوست بسیار کم است ولی همین مقدار اندک هم قابل توجه و خوب است.

توجه به این نکته ضروری است که باید روغنی انتخاب کنید که مناسب پوست شما باشد. برای پوست‌ های خشک معمولا از روغن جوانه گندم، روغن کنجد، روغن آفتابگردان و روغن گل رز، برای پوست های چرب از روغن بادام، روغن رزماری، روغن قرچک، روغن نارگیل و برای پوست‌های معمولی از روغن گل یاس و روغن بابونه استفاده می‌کنند.
فواید ماساژ صورت

نکاتی را که باید برای انجام ماساژ صورت رعایت کنید

بسیاری دوست دارند ماساژ زیبایی صورت را خودشان و در خانه انجام دهند. شما با یک جستجوی ساده ماساژ صورت در آپارات می‌توانید به راحتی روش‌های انجام این نوع ماساژ را یاد بگیرید. هرچند نکاتی وجود دارد که شاید در این ویدیوها به آن‌ها اشاره نشود. ما قصد داریم تا تمام این نکات مهم را به شما بگوییم تا به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که اگر زخم باز یا آکنه شدید و هرگونه التهاب یا عفونت پوستی در صورت خود دارید به هیچ عنوان نباید از این نوع ماساژ استفاده کنید. قبل از ماساژ هم دست و صورت خود را با آب ولرم و صابون بشویید و اگر از لنز چشمی استفاده می‌کنید، حتما باید این آن را بیاورید.

ماساژ صورت معمولا به صورت حرکات دایره‌ای شکل انجام می‌شود. این ماساژ به طور معمول از قسمت‌های میانی صورت شروع شده و به اطراف صورت و گردن ادامه پیدا می‌کند. این موضوع بسیار مهم است که حرکات ماساژ باید به صورت آهسته و نقطه به نقطه انجام شود. به هیچ عنوان نباید از به عضلات صورت فشار بیاورید یا پوست را بکشید. جهت حرمکت دست باید به صورت دایره شکل و به طرف بالا باشد و عضلات صورت نباید به سمت پایین کشیده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

ماساژ میخوام
close slider

رزرو جلسه ماساژ

  • Please enter a number from 1 to 90.
  • Please enter a number from 9000000000 to 9999999999.