چرا ماساژ؟

آیا ماساژ حقیقتا می تواند از میزان افسردگی و اضطراب من بکاهد

بله.

کورتیزول هورمونی است که بدن ما به آن نیاز دارد تا بتواند عکس العمل جنگ یا گریز را از خود نشان دهد. اما اتفاقات پردغدغه ای که امروزه دراطراف ما درحال رخ دادن است از نوعی نیستند که نحوه ی مواجهه با آن ها از نوع  جنگ یا گریز باشد. اما در هرحال با تولید کورتیزول، توان رزمی نیروها درسیستم بدن ما بالاتر می رود و این حالت آماده باش درطولانی مدت باعث بروز مشکلات فراوانی می شود. مطالعات نشان داده است که ماساژ سطح کورتیزول تولید شده در بدن را تا 50% کاهش می دهد و درکناراین امر، باعث افزایش هورمون هایی نظیر دوپامین، آکسی توسین و سروتونین می شود که این نوع هورمون ها باعث کاهش استرس شده و وضعیت روانی ما را ثابت نگه می دارند. همچنین جلسات منظم ماساژ باعث می شود که بدن ما راحت تر به حالت ریلکسی برسد که این امر باعث راحتی تنفس شده و خواب عمیق تر و بهتری را به ارمغان می آورد.

ماساژ همانقدر که در توسعه سلامت ذهنی و روحی روانی ما نقش دارد، به همان اندازه نیز درسلامتی جسم و فیزیک ما  موثر است.

چه مواقعی بدن ما مستحق گرفتن ماساژ می باشد و چه تاثیراتی را مشاهده خواهیم کرد؟

متاسفانه و صد بار متاسفانه که کشور ما در حال حاضر در ابتلا به بیشتر بیماریهایی با منشاء استرس و اضطراب و یا اعصاب و روان جزء کشورهای در رنکینگ بالا در سطح بین المللی است. تمام آمارها بیانگر میزان اثرات منفی استرس در جامعه ما بوده و اکثر مردم به مراکز تسکین و تسلی و ریلکسی نیاز دارند. در پاسخ به سوالات بعدی بایستی متذکر شویم که هر روزه محققان، جوانب بیشتری از تاثیرات گرفتن ماساژ را شناسایی و معرفی می کنند و هر روزه نتایج ذهنی و فیزیکی یک جلسه ماساژ، بیشتر و بیشتر نمایان می شود.

در حال حاضر محققان، از تسکین استرس و سردرد و قدرتمندسازی سیستم ایمنی گرفته تا بهبود گردش خون، بهبود استیل بدنی، کاهش فشار خون، انعطاف پذیری و افزایش گستره حرکتی مفاصل، ارتقاء توانبخشی و… را از جمله منافع گرفتن ماساژ شناسایی کرده اند.

من شنیده ام که ماساژ در کاهش استرس بسیارموثراست اما حقیقتا این امرچگونه ممکن می شود؟

برای اینکه با چگونگی کارکرد و عملکرد ماساژ بر روی استرس آگاهی بهتری یابید لطفا این ویدیو را تماشا کنید.

و برای آشنایی و درک کامل تراز تاثیرات ماساژ برای تسکین و تسلی لطفا این ویدو را تماشا کنید.

چرا یک ماساژحرفه ای دریک مرکز حرفه ای ماساژ بهترازماساژی است که می توانیم به صورت آماتوردرمنزل تجربه کنیم؟

یک تراپیست حرفه ای آموزش های زیادی را درمورد انواع ماساژ فرا گرفته است و همچنین توانایی کار روی تمامی نواحی بدن شما را دارا می باشد. بنابراین او با توجه به نیازهای بدن شما، براساس فرم آرامشی که درجلسه  نخست پرکرده اید و همچنین  مصاحبه ای که با شما انجام داده طرحی فراگیر ترتیب میدهد تا با برنامه ای منظم برای حصول بهترین نتیجه ی ممکن اقدام کند. همچنین داشتن تجربه ی کار با مشتری های فراوان و تسلط برانواع تکنیک های ماساژ، احتمال بروز مشکلات در حین و بعد از اجرای ماساژ را به کمترین میزان خود می رساند. درحالیکه بسیاردیده شده ماساژهایی که درمنزل توسط افراد آماتورصورت می گیرند، خطرات جدی درنواحی مختلف بدن ایجاد می کنند که با هزینه های گزاف نیز تا پایان عمرقابل جبران نیستند.

چگونه ماساژ انجام شده برروی شکم به هضم غذا و سیستم گوارش کمک می کند؟

ماساژ درحیطه شکم می تواند ماهییچه ها را دراین ناحیه شل و نرم بکند که پتانسیل ایجاد استرس کمترو ریلکسیشن بیشتری را به همراه دارد. وقتی که استرس بدن کمتر و ریلکسیشن بیشتر شد، طرز کارو فعالیت های نرمال درداخل بدن می تواند به سرعت بهبود یابد.

انواع ماساژ

بهترین ماساژ برای من که باراولی هستم چه ماساژی هست؟

ماساژ سوئدی پردرخواست ترین و پرمخاطب ترین انتخاب برای مراجعه بار اول است، زیرا نه تنها برای شما یک تجربه ریلکسی را فراهم می کند بلکه می تواند همزمان منافع وتاثیرات مفید درمانی مناسبی را به ارمغان بیاورد.

با این حال، انواع بسیاری از ماساژها درمنو مراکز تخصصی شبدا ماساژ وجود دارند که شما می توانید از میان آن ها انتخاب های دیگری هم داشته باشید.

برای اطلاعات بیشتر نگاه کنید به طبقه بندی ماساژها در شبدا.

چه تفاوت های بنیادینی بین انواع ماساژها در شبدا ماساژوجود دارد؟

دراین مجموعه، 8 نوع ماساژ اصلی به نام های سوئدی، دیپ تی شو، اسپورت، رفلکسولوژی، تریگرپوینت، دوران بارداری، جلوگیری از پیری زودرس و ماساژ سر، درجلسات یک ساعته با هدف تسکین و آرامش ارائه می شوند. درجلسات یک و نیم ساعته که حداکثر تسکین و آرامش را به ارمغان می آورند، ماساژ پیشرفته هات استون میکس به همراه یکی از ماساژهای عمیق ماهیچه  صورت، پشت و گردن، دست و بازوان و پا و ران ها، به صورت یک نفره ویا دونفره (میزبان و میهمان با دو تراپیست) برنامه ریزی و ارائه می شوند.

تقریبا بنیاد تمامی ماساژهای اصلی برمبنای ماساژ سوئدی بوده که باعث ارتقاء ریلکسیشن، بهبود گردش خون و کاهش تنش های موجود درعضلات کل بدن می شود. میزان فشار وارده، محل فشار و نحوه ی استفاده از تکنیک های موجود و همچنین تاکید روی نواحی خاصی از بدن به صورت عمیق تر، درهر جلسه با توجه به نیازهای ماساژگیرنده درنظر گرفته شده و اعمال می گردد. بهتر است قبل از اینکه درمورد انتخاب یکی از انواع ماساژها تصمیم بگیرید، مروری بر مطالب سایت داشته باشید و با جزئیات بیشتری درمورد انواع مختلف ماساژها آشنا شوید.

من ورزش می کنم و درفرم هستم و یک ماساژگیرنده ی حرفه ای می باشم، بنابراین چه نوع ماساژی برای من بهترین انتخاب است؟

شما می بایستی ماساژ اسپورت بگیرید. همیشه به خاطر داشته باشید که وقتی پا به سن می گذاریم مفاصل شما به سمت سفت شدن میل می کنند. اجرای ماساژ روی ماهیچه ها، بافت های متصل کننده و تاندون ها، باعث بهبود انعطاف پذیری و ارتقاء دامنه حرکت شده و کمک می کند که شما کمتر به سمت آسیب دیدگی متمایل شوید.

با کلیک کردن بر روی این گزینه و تماشای ویدیو مربوطه، اطلاعات کافی را در مورد اینکه ماساژ چگونه می تواند کمک کند تا شما همیشه از لحاظ اجرایی و نمایشی در اوج باشید به دست خواهید آورد.

جلسه ماساژ می بایستی چه مدتی طول بکشد

بستگی دارد به اینکه آرامش و ریلکسی تا چه اندازه ای و در چه نواحی از بدنتان محقق شود. بعضی مواقع شما نیاز به رهایی از استرس و خستگی های چند روزه دارید و یک تسلی حداقلی از کل بدنتان را هدف برنامه تان قرار داده اید که دراین صورت جلسات یک ساعته را پیشنهاد می کنیم. ولی بعضی مواقع تصمیم می گیرید حداکثر تسکین و تسلی از وضعیت خسته بدنتان و یا نواحی خاصی از بدنتان که ماهیچه های آن سفت و منقبض شده و درد مزمنی را حس می کند، تجربه کنید که این نواحی به تکنیک های ماساژ عمیق ماهیچه ای نیازمند هستند. برای تحقق موارد مذکور، یک جلسه دو ساعته مد نظرتان باشد و توضیح اینکه بیشترمردم دوست دارند به منظور بهبود روابط اجتماعی شان این جلسات دو ساعته را با عزیزترین دوستان به صورت مشترک سپری کنند و جلسه را share کرده و از آپشن شرینگ شبدا ماساژ برای تشکیل چنین جلساتی استفاده کنند.

برای اطلاع بیشتر از آپشن شرینگ ( Sharing) شبدا این جا را کلیک کنید. 

چند وقت یکبارنیازبه ماساژ دارم؟

بازهم بستگی به هدفی دارد که شما طالب آن هستید. اگر هدف شما استفاده از منافع ماساژ برای بهبود وضیعت اندام هایتان و یا استیل اندام هایتان است، حداقل برنامه ی فرمینگ از طریق ماساژ، شامل حداقل 2 جلسه در هفته است که دست کم 26 هفته ادامه داشته باشد. البته تعداد جلسات و زمان دوره به وضیعت استیل اولیه اندام هایتان نیز بستگی دارد.

متاسفانه با توجه به چالشهای زندگی امروزی، مخصوصا در شهرهای بزرگ، سطح اضطراب و مشکلات و بیماری های با منشاء اعصاب و روان در جامعه بسیار بالا رفته و تولید هورمونی به نام کورتیزول دربدن، صدمات جبران ناپذیری را در زمینه های عصبی روانی و درادامه، مشکلات فیزیکی جسمانی و بیماری های بسیار دیگری را سبب می شود که درنتیجه ی این ها، بسیاری از انسان ها فی البداهه، به مراکز ریلکسی و آرامش نیاز پیدا می کنند.

برای یک شخص نرمال، گرفتن ماساژ با برنامه 2 جلسه در ماه، که اگر به همراه ورزش های ریلکسی چون یوگا و پیلاتس نیز باشد، بسیار مطلوب خواهد بود.

چه موقعی نتایج ماساژ برای من قابل لمس خواهد بود؟

موضوع، بستگی مستقیمی نسبت به شرایط روحی روانی و وضعیت جسمانی شما، نسبت به آسیب و صدمات استرس و اضطراب و سطح کاری که قبلا از بدنتان کشیده اید، دارد.

 یک چیز را بایستی کاملا به خاطر بسپارید که هرچقدراستفاده ازجلسات ماساژ بیشتر بوده و درکناراین، ازجلسات  ورزش های آرامش بخش نیزبه صورت مرتب استفاده کنید، کیفیت درک و لمس اثرات آرامش در زندگی شما به میزان بالاتری رسیده و مراتب خوشایندتری از آرامش را تجربه خواهید کرد که قبلا این وضعیت را به احتمال بالا لمس نکرده بودید.

هزینه های یک ماساژ

یک جلسه ماساژ معمولا چقدر هزینه برمی دارد؟

بستگی به محلی دارد که شما برای گرفتن ماساژ انتخاب می کنید. یک ریزورت لوکس اسپا با استراتژیهای ارزش محور درهمه ی کشورها، دارای هزینه های بالایی خواهد بود. درضمن به نوع ماساژ و مدت زمان جلسه ماساژ نیز بستگی دارد. این گونه مراکز لوکس برای یک جلسه یک ساعته یک نفره، معمولا چیزی حدود 150- 300 یورو پول می گیرند و درکنار آن هزینه های جانبی دیگری نیز مثل انعام و… وجود دارد. درتمامی شعب مراکزتخصصی شبدا ماساژ درسراسرکشوربرمبنای استراتژیهای موازی تعالی عملیاتی و مدل بیزینسی بازاریابی رابطه مند و فروش ازطریق حق عضویت، شما می توانید درهرجلسه ماساژ، مزایای بسیار زیادی را، برای تسریع دربه آرامش بخشیدن به زندگی خود و شتاب درتحقق سلامتی تان تجربه کنید. 

هزینه های بسته به انتخاب هریک از پکیج های طلایی، الماس یا رویال متفاوت هستند. با فعال سازی آپشن تشویق اثربخشی و شرینگ مهمان و سفارش پکیج 21 ماهه شبدا (رویال) قیمت هر جلسه ماساژ می تواند تا 80 هزار تومان کاهش پیدا کند. 

 

آیا من بایستی انعام بدهم؟

درهمه ی کشورهای سرمایه داری و درهر نوع کار خدماتی که مشتری از خدمات آن لذت فراوانی برده باشد، مثل یک رستوران و یا یک مرکز ماساژ و… اضافه هزینه ای را حدود 10 تا 20 درصد از کل فاکتور، حتی بدون درخواست خدمات دهنده، غیر از هزینه اصلی و به صورت خودجوش پرداخت می کند. در مراکز تخصصی  شبدا ماساژ مثل جنبه های دیگر طراحی سیستم آن، از شما خواسته شده است که اگر از دستان پر مهر تراپیست های ما و نحوه ی ارائه و برگزاری جلسه ماساژ، احساس رضایت بالایی داشته باشید و با خاطره ای به یادماندنی با طعم آرامش خواستید مجموعه ما را ترک کنید، و درنتیجه مایل به دادن انعام بودید، صندوقی از طرف موسسه حمایت از کودکان بی سرپرست از طرف خود مرکز مهیا شده است، که می توانید هزینه انعام را به این مرکز اهدا کنید تا چرخه آرامش شما با این کار خیر نیز کامل تر شود.

تمامی پرسنل مراکز تخصصی شبدا ماساژ به لحاظ مالی با توجه به انتخاب شما و برکت خرید شما، دراستقلال کامل می باشند و از دریافت انعام بی نیاز می باشند. ممنون از لطف شما.

دررابطه با بانوان

زمانی که من باردار شدم، آیا گرفتن ماساژ برای من ایمن می باشد؟

به هنگام  مادر شدن، علی الخصوص برای باراول، حساسیت ها در مورد کودک و مادر بسیار بالا است. بنابراین گرفتن ماساژ تا هفته 13 توصیه نمی شود و برای گرفتن ماساژ و استفاده از مزایای ماساژ ریلکسی برای مادران بعد از 13 هفتگی، مشورت گرفتن با پزشک مربوطه ضروری و در صورت وضیعت نرمال و یا کم خطربارداری، با تاییدیه و سفارش پزشک متخصص، گرفتن ماساژ در این مجموعه ممکن می شود.

ماساژ ازچه طریقی برای یک خانم باردار مفید واقع می شود؟

ماساژ بسیاری از ناراحتی هایی را که یک خانم باردار در طول دوران بارداری تجربه می کند، کاهش می دهد.

ناراحتی هایی از قبیل کمردرد(پشت درد)، خشکی گردن، خستگی ها و گرفتگی های عضله ران ها و ساق پاها و یا گرفتگی عضلانی پا، باد کردن ویا تورم بدن، انواع سردردها و کم خوابی ویا بی خوابی ها را.

افسردگی، پریشانی وهمچنین اضطرابی که به دلیل تغییرات هورمونی در این دوران به شدت بالا می رود، در حین گرفتن ماساژ بسیار کاهش می یابد و در نتیجه خواب و استراحت سالمی که در این دوران بسیار مورد نیاز است، مهیا می گردد.

چه نوع ماساژی دردوران بارداری برای من مفید می باشد؟.

بستگی دارد به اینکه شما در چه دورانی از بارداری هستید. بعد ازاینکه متوجه شدید درچند هفتگی دوران بارداری می باشید و توصیه پزشک تان را برای گرفتن ماساژ دریافت کردید، تراپیست مواردی نظیر ماساژ سوئدی یا رفلکسولوژی و یا دیگر تکنیک هایی که احتیاجات انحصاری شما و کودک شما را برطرف کند، به نحو احسن اجرا خواهد کرد.

ماساژ دوران بارداری با ماساژی که یک خانم در شرایط عادی می گیرد تفاوتی دارد؟

بله.

بزرگترین تفاوت اینجاست که تراپیست، اقدام های احتیاطی حداکثری را انجام می دهد تا از راحتی شما و کودک شما مطمئن گردد.

استفاده از کوسن های نرم محافظت کننده کمک خواهد کرد که هر گونه کشش در قسمت پایین کمر و حیطه وابسته به   لگن خاصره را آرام کند.

دردوران سه ماهه دوم، شما می توانید به پشت دراز بکشید واز یک کوسن مخصوص و راحت زیر مفصل ران و یا زیر قسمت میانی ران کمک بگیرید، تا راحتی و حفاظت بیشتری را برایتان ممکن سازد. تکنیک های مورد استفاده در دوران بارداری و قسمت های مد نظر در ماساژ دوران بارداری، بیشتر بر روی ران ها، ساق پاها، کف پاها، دست ها و سرو گردن تمرکز دارد.

آیا من در دوره قاعدگی می توانم ماساژ بگیرم؟

بله.

 حتی بسیاری از خانم ها متوجه می شوند که گرفتن ماساژ دراین دوره برای دردها و گرفتگی و چنگک های عضلات  درناحیه شکم بسیارمفید می باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد منافع ماساژ در دوران قاعدگی اینجا را کلیک کنید.

من داروهای باروری مصرف می کنم، آیا ماساژ برای من مناسب است؟

برای استفاده از منافع و مزایای ماساژدراین دوران، عاقلانه است که این موضوع را با پزشک متخصص خود، درمیان گذاشته و درصورت صلاحدید، تاییدیه و رضایت پزشک را برای دریافت ماساژ به ما تحویل دهید.

من کیست تخمدان دارم، آیا می بایستی از ماساژ کل بدن اجتناب کنم؟

ماساژهای ریلکسی درچنین شرایطی خوب می باشد. با این حال، هیچ تکنیکی درناحیه کیست، نباید بکاربرده شود.

بنایراین کاربرروی شکم بایستی کنترل شده باشد. درنتیجه برقراری ارتباط کلامی، بین شما و تراپیست تان ضروری می باشد.

اولین جلسه ماساژ

من قبلا ماساژ نگرفته ام، چه چیزی را می بایستی برای اولین جلسه آماده کنم؟

برای میهمانان بار اولی، ما توصیه می کنیم که لطفا فقط تن خسته خود را به ما تحویل دهید. مابقی احتیاجات شما پیش بینی و تدارک دیده شده است. در ماه های گرم سال یک دوش سبک در صورت امکان قبل از مراجعه پیشنهاد می شود.

مهم ترین نکته، حاضر شدن شما 20 دقیقه قبل از شروع اولین جلسه ی ماساژ می باشد، تا زمان ایده آل برای جدا شدن شما از تنش ها و افکار روزانه، زمان ممکن برای پرکردن فرم آرامش و هماهنگی و مصاحبه با تراپیست و اسکراپ  کف پا با مواد ویژه درشبدا ماساژممکن و میسرگردد.

من که ماساژ بار اولی هستم، چه سبک تراپیستی برای من ایده آل می باشد؟

با اینکه تمامی انواع ماساژهایی که درشبدا ماساژ اجرا می شود از یک استاندارد تدوین شده یکسانی پیروی می کند، باز هم هر تراپیستی درشبدا ماساژ، به صورت ناخودآگاه لذت ماساژ متفاوتی را، برای ماساژ گیرنده به جا خواهد گذاشت.  این مورد درصنعت ریلکسیشن روی هم رفته درهمه جای جهان صدق می کند.

چنانچه حتی اگر چند آشپز ماهر، دستورپخت یکسانی را دریافت کنند و همه مواد اولیه آنها یکسان باشد، باز هم درنهایت به موقع چشیدن دست پخت و غذای آنها، حس چشایی شما نتایجی کمی متفاوت تر را ابراز خواهد کرد.

در صنعت ماساژ هم، چنین اتفاقی به تجربه دیده می شود. بهتر است حس لامسه شما، لذت دستان پرمهرتمام تراپیست های ما را امتحان کند. هردستی طعمی متفاوت خواهد داشت. بارها پیش آمده که مشتری طعم دست یکی از تراپیست ها را پسندیده و دردفعات بعدی، درپیشنهاد تراپیست ترجیحی، همان تراپیست اولی را درخواست کرده، ولی بنا به دلایلی این امکان وجود نداشته و تراپیست دیگری را برای جلسه وی هماهنگ شده ایم که بعد از اتمام جلسه ماساژ، تراپیست جدید را نیز پسندیده و ما به آنها پیشنهاد امتحان دستان تمام تراپیست ها را داده ایم. هرتراپیستی مثل هرآشپزی حتی با دستور پخت یکسان، طعم متفاوت تری خواهد داشت. به مرور زمان شما تراپیست ایده آل خود را خواهید یافت.

برای اطلاعات بیشتر و کامل تر لطفا اینجا را کلیک کنید. (4مرحله اولین جلسه ی ماساژ)

اتیکت وآداب درشبدا ماساژ

آداب و رفتار شایسته به هنگام حضور در شبدا ماساژ و به هنگام گرفتن ماساژ چیست؟

مهمترین چیزی که می بایستی بخاطرداشته باشیم این است که هدف از اجرای ماساژ، رساندن شما به آسودگی خاطر و آرامش است. بنابراین می توانید تمامی سوالاتی را که قبل ازشروع جلسه ماساژ به ذهن تان خطورمی کند ازمدیریت بخش پذیرش بپرسید. همچنین اگر سوالات دیگری در طول جلسه ی ماساژ داشتید، تراپیست از راهنمایی و پاسخگویی به شما خوشحال خواهد شد.

برای آشنایی با تمامی نکات ۴ مرحله ای “اولین جلسه ماساژ”، قبل از شروع تا پایان جلسه ماساژ اینجا را کلیک کنید.

آیا من می توانم با تراپیست خود صحبت کنم؟

اگر صحبت کردن با تراپیست باعث می شود که شما احساس بهتری داشته باشید، ایرادی ندارد و همچنین در مورد صحبت کردن و یا نکردن هیچ اجباری وجود ندارد. تنها مسئولیت شما حین جلسه ماساژ مطرح کردن سوالات مد نظر و یا بیان هر گونه ناراحتی به تراپیست مربوطه می باشد تا درنهایت، بهترین نتیجه را از جلسه ی ماساژ خود بگیرید.

تراپیست ها به هنگام انجام ماساژ از چه میزان فشاری استفاده می کنند؟

این موضوع بستگی به درخواست شما دارد. در طول جلسه ی ماساژ هر زمان نیاز به فشار بیشتر و یا کمتری روی بدنتان احساس کردید حتما مطرح کنید، زیرا تراپیست ها روند ثابتی را در طول جلسه ی ماساژ دنبال می کنند، بنابراین حتما باید خواسته های خود را متذکر شوید تا بهترین نتیجه را از جلسه ی ماساژ به دست آورید، زیرا این جلسه متعلق به شماست.

چه روزی از هفته و چه زمانی از یک روز بهترین وقت گرفتن ماساژ می باشد؟

هرفردی ارجحیت های مخصوص به خود را دراین مورد دارد. برخی ازمردم دوست دارند بعد ازاتمام کارشان، جلسه ماساژ را بگذرانند. برخی دوست دارند برای شروع یک هفته ی پرانرژی در روزهای آغازین هفته  لذت ماساژ را داشته باشند. برخی دوست دارند برای روزهای آخرهفته و بعضی دیگر مایلند انرژی خود را دراواسط هفته مثل دوشنبه یا سه شنبه بالا ببرند. بعضی دوست دارند اول وقت، به عنوان یک رفتارورزشی صبح گاهی ماساژ بگیرند ولی برخی دیگرمایلند ازماساژدراواخرساعات یک روز، به عنوان یک آرامش شامگاهی بهره مند گردند. درهرصورت حق انتخاب با شماست.

درهرسلیقه ای تمامی شعبات شبدا ماساژ، هر روز هفته، در دو شیفت جداگانه از ساعت 8 صبح تا 14برای خانم ها و از ساعت 15 الی 21 شب برای آقایان، که روزهای سه شنبه این شیفت برای خانم ها و آقایان عوض می شود، خدمات ارائه می کند. البته تمامی مراکزشبدا ماساژ در روزهای تعطیل رسمی، ارائه خدمات نداشته و تعطیل می باشد.

به هرحال برای هر روز هفته که بخواهید برنامه ریزی جلسه ماساژ داشته باشید، با پذیرش شبدا ماساژمرکزدلخواهتان هماهنگ شوید و حتما لازم است که 20 دقیقه زودتر از شروع زمان رزرو شده درمحل لابی شبدا ماساژ حضورداشته باشید، تا هم فرم آرامش را پرکنید و هم فرصت پیش ریلکسی ومقدمات کاربرای شما کاملا فراهم باشد.

آیا قبل ازماساژ، بایستی از خوردن و یا نوشیدن اجتناب کنم؟

بهتر است که بلافاصله قبل از شروع جلسه چیزی نخورید، اما اگر خیلی گرسنه اید که نمی توانید منتظر بمانید، یک غذای سبک که معده شما را آشفته نکند، ایرادی ندارد. ما فقط خوراک سنگین را توصیه نمی کنیم.

نوشیدنی بعد ازجلسه ی ماساژ چی؟

حدود 50 الی 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است. بعد از گرفتن ماساژ، نوشیدن  آب درمحل لابی شبدا ماساژ،    می تواند به شما کمک کند تا احساس سبک تر و آرام تری را تجربه کنید.

آیا من می بایستی قبل از گرفتن ماساژ، اصلاحی در مورد وضعیت موی بدنم داشته باشم؟

خانم ها دوست دارند بدنشان بدون مو و یا خیلی کم مو باشد، تراپیست های حرفه ای برای نحوه ی کار با هر دو مورد تجربه کامل دارند. اما در مورد آقایان بحث موی بدن مطرح نبوده و برای هرکسی با هر میزان موی بدن، پیش بینی لازم انجام گرفته است. ولی اگر آقایان اصلاح صورت انجام داده باشند، احساس بهتری را برای ریلکسی با خود به همراه خواهند برد.

در مورد موهای سر چه کاری بایستی انجام داده باشم؟

اگرلازم باشد بنا به دلایلی، تاکید ماساژ برروی حیطه سر ماساژ گیرنده انجام بگیرد، موهای سر شما ممکن است که در پایان جلسه ی ماساژ کمی آشفته بنظر برسد. اگر این مورد برای شما اهمیت نداشته باشد، همانطوری که هستید، بیایید. درغیر اینصورت شما می توانید موهای سرتان را در پشت ببندید و یا دسته اش بکنید و یا با یک کلاه بپوشانید و یا از تراپیست خودتان بخواهید که برای محافظت ازموهای شما، اقدامات لازم را انجام بدهد.

برای گرفتن ماساژ چه لباسی مناسب می باشد؟

هر لباسی که کمک کند تا مود ریلکسی شما بالاتربرود، بهتر است. البته اگر از محل کار به شبدا ماساژ تشریف می آورید نگران نباشید، تمامی موارد پیش رو، پیش بینی و تدارک دیده شده است.

ماساژ تراپیست ازچه راهی می تواند پی ببرد که آیا انقباضی درماهیچه وجود دارد یا نه؟

عضلات و یا ماهیچه های منقبض شده گرایش بسیاری به انعطاف ناپذیری دارند و این موضوع نرمیت را کمتر می کند. در دوران آموزش تکمیلی تراپیست ها، در دپارتمان آموزشی شبدا ماساژ، انواع تکنیک های لامسه و روش های تشخیص وضیعت ماهیچه ها آموزش داده و به اندازه کافی تمرین صورت گرفته است.

تمرینات ورزشی

آیا وزنه زدن قبل از ماساژ، صحیح است؟

اغلب مشتاقان ورزش­ و تمرین،­ پس از بلند کردن وزنه­ها از دریافت ماساژ لذت می­برند.

اگرپس از وزنه زدن، کاررا بازهم ادامه دهید، عضلات شما ممکن است به شدت تحت فشار قرار گرفته و احساس درد نمایند. بنابراین برای کاهش فشار، بهتر است با تراپیست خود برای یک جلسه ماساژ ریلکسی مشورت کنید.

آیا ماساژ می¬تواند گستره حرکت مفاصل را بهبود بخشد؟

بله، ماساژ و کشش منظم قادر به انجام این کار هستند. هردوی آنها به تحریک جریان خون شما و افزایش انعطاف­پذیری کمک می­کنند.هنگامی که عضلات شما ریلکس و کشیده می شود، احتمال کشیدگی عضله کمترشده و میزان انعطاف­پذیری بیشتری را درمفاصل­تان لمس می کنید.

گرفتن ماساژ قبل از انجام تمرینات ورزشی بهتر است یا بعد از آن؟

پس از تمرین بهتر است. ماساژ راه بسیار مناسبی جهت ریلکس کردن و پاداش دادن به خود درقبال سختی هایی است، که درتمرین کشیده­اید.

من تمرین می¬کنم و خودم را در فرم نگه می¬دارم، بهترین ماساژ برای من کدام است؟

شما ممکن است بخصوص پس از تمرین ورزشی، خواستار ماساژ ورزشی باشید. همچنین به یاد داشته باشید که با افزایش سن ، مفاصل تمایل زیادی به خشکی و سفت شدن دارند. ماساژ و کار بر روی عضلات، بافت ها را در جهت بهبود انعطاف­پذیری و گستره حرکتی و کاهش آسیب­پذیری یاری می رساند.

عوارض متعاقب احتمالی پس ازماساژ

آیا ماساژ مشکلاتی را که قبلاً نهفته بودند، عیان می¬کند؟

هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد ماساژ مشکلات نهفته را عیان می­کند.

آیا احساس خستگی، ضعف و آسیب پس از ماساژ طبیعی است؟

احساس خوشایند خستگی و ریلکسیشن پس از هر ماساژ رایج است. شما ممکن است لرزش­هایی را در عضلاتی که قبلاً تحریک نشده­اند، حس کنید چون ماساژ آنها را با جریان دادن خون تازه اکسیژن­دار بیدار و فعال می­کند. هرچند همیشه احساس درد پس ازجلسه ماساژ طبیعی نیست. ممکن است ناراحتی­هایی جزئی هنگام کار تراپیست بر روی نواحی سفت و منقبض بدنتان حس کنید اما تداومی ندارند. لطفا هرزمانی، هرنوع احساس دردی داشتید به تراپیست خود اطلاع ­دهید. اگرشما تا به حال درد را طی یک دوره ماساژ قبل از مراجعه به یکی از مراکز شبدا ماساژ، تجربه کرده­اید، قبل از آغاز جلسه ماساژتان این مورد را به تراپیست خود اطلاع دهید. این کار باعث می شود تا تراپیست بر روی نواحی حساس ذکر شده، با احتیاط بیشتری کار کند.

آیا ماساژعمیق ماهیچه منجربه رهاسازی تمامی سموم مضرمی¬شود؟

یک بدن سالم دردفع متابولیت­های سمی و زائد خود، عملکرد قابل قبولی دارد. مواد زائد یا سموم مجدداً مورد استفاده قرار گرفته یا به طور مطمئن ذخیره می­شوند و یا توسط سیستم­های بدن حذف می­شوند. ماساژ به تنهایی موجب رهاسازی سموم نمی­شود.

متفرقه

چه مدت پس از تاتو کردن می¬توان ماساژ گرفت؟

تاتوهای جدید ممکن است باعث درد و خارش شوند بنابراین بهترین کار، چند هفته صبر کردن برای برطرف شدن تمام درد و خارش است.

مقصود از نرم کردن (پیچ دادن) انگشتان پا درماساژعمیق ماهیچه پا و ران ها چیست؟

معمولاً این کار به جهت کشش عضلانی به کار می رود که تراپیست برروی آنها کار می­کند.

آیا استفاده از شل کننده عضلانی هنگام ماساژ گرفتن مطمئن است؟

بهتر است عضلات به هر نحوی هنگام ماساژ دادن شل نشوند.

برای یک فرد خیلی لاغر چه نوع ماساژی مناسب است؟

افراد لاغرهنوزعضلاتی دارند که سفت و دردناک هستد. تراپیست شما به خوبی در کار با افراد با مورفولوژی (ظاهر) و اندازه­های مختلف زبده هستند.