ماساژ سوئدی

ویژگی ها

  • استفاده از فشار کم تا مــتوسط
  • ارتقا گردش خون و حرکت لمف
  • مناسب برای شرایط مرتبط با استرس

 

درباره ماساژ سوئدی

بیشترمردم مخصوصا مردم کشورهای اروپایی و آمریکایی وقتی به ماساژ فکر می‌کنند، اولین ماساژی که به فکرشان خطور می‌کند، ماساژ سوئدی است.

ماساژ سوئدی امروزه شناخته‌شده‌ترین ماساژ تلطیف ذهنی و تسکین دردها و خستگی‌های بدن است.

این نوع ماساژ به‌صورت باورنکردنی برای افزایش سطح اکسیژن خون، کاهش سموم عضله‌ها و بهبود گردش خون و انعطاف‌پذیری عضلات سفت‌شده وهمچنین بهبود و ارتقا کشش در بدن موثر است.

تکنیک‌های مورد استفاده در ماساژ سوئدی شامل فشارهای مدورتوسط دست‌ها و کف دست‌ها، مالیدن دست روی ماهیچه‌ها و سردادن دست‌ها همراه با فشار ملایم تا متوسط، درجهت رگ‌های خونی برگشتی به قلب  است. همچنین تکنیک‌های خمش و کشش و ضربات کوچک نیز دراین نوع ماساژ دیده می‌شود . قبل از شروع جلسه ماساژ و همچنین در طول جلسه ماساژ یک ارتباط بسیار مهربانانه و موثر مابین ماساژتراپیست و ماساژگیرنده برقرار می‌شود تا ماساژ کاملا نیازهای ماساژگیرنده را برآورده کند و با خواسته‌هایش مطابق باشد.

مطالعات انجام گرفته توسط “The National Center for Complementary and Alternative Medicine” که در نیویورک تایمز هم به چاپ رسیده، به این نکته پی برده است که داوطلبانی که یک جلسه ماساژ 45 دقیقه‌ای دریافت می‌کنند کاهش قابل توجهی درسطوح هورمون استرس کورتیزول را تجربه می‌کنند و همچنین لمفوسیت‌های بیشتر و درنتیجه سیستم ایمنی قوی‌تری را به دست آورده‌اند که در نتیجه از خود مقاومت بیشتری را نسبت به سرما خوردگی نشان داده‌اند.

 توصیه ‌می‌شود در چند جلسه اول ماساژتان، حتما از این نوع ماساژ استفاده کنید.