ماساژ سر و صورت

 ویژگی ها

  • رها سازی فشار ستون فقرات، استخوان های سر و استخوان ساکرال برای کاهش درد.

  • تسکین دردهای میگرنی و دردهای گردنی.

  • تسکین اختلال مفصل گیجگاهی فک.

درباره ماساژ سر و صورت

این نوع ماساژ تحت عنوان “Craniosacral” درمانی نیز شناخته می‌شود. ماساژ اصلی سر و صورت یک فرم از کار بدنی ملایم است که استخوان‌های سر، ستون فقرات و استخوان ساکرال و ماهیچه‌های گونه، دور چشم، پیشانی، دور لب و گردن را هدف قرار می‌دهد.

طبق گفته موسسه ملی سردرد (National Headache Foundation) تقریبا 28 میلیون آمریکایی از سردردهای میگرنی رنج می‌برند که دراثر استرس یا خواب کم به وجود آمده‌اند.

محققان طی مطالعه‌ای که در نشریه   The Annals of Behavioral Medicineمنتشر شده دریافته‌اند که افراد تحت ماساژهای درمانی کرانیال ساکرال (ماساژ سر) و ماهیچه های صورت، نه تنها کیفیت خواب بالاتر و دردهای میگرنی کمتری نسبت به سایر افراد دارند، بلکه به جوان‌سازی طبیعی پوست صورت و حالات چهره و تسکین ماهیچه‌های صورت دست می‌یابند. ضمن این که  لطافت و شادابی و جوان‌سازی پوست به حداکثر می‌رسد و چین و چروک‌های روی پوست صورت هم به صورت کاملا طبیعی کاهش خواهند یافت.

مطالعه‌ای توسط Melisa Veler، ماساژ تراپیست و هماهنگ‌کننده آموزش معلمان موسسه ملی در کالیفرنیا، نشان داد که افراد در سر خود نیز عضله‌هایی دارند که مسئول ایجاد حالات چهره هستند. زمانی که زیاد به کامپیوتر خیره می شویم یا تحت شرایط استرسی شدید قرار می‌گیریم، این عضلات و هم چنین پوست سر دچار تنش می‌شوند. ماساژ سر و صورت، به آزاد شدن چنین تنش‌هایی نیز کمک می‌کند.