13 فایده ماساژ تایلندی

13 فایده ماساژ تایلندی

فایده ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی چندین فایده برای سلامتی شما دارد. در این نوشتار فهرستی از برترین
مزایای ماساژ تایلندی را خواهید دید:

۱. اضطراب را کاهش می‌دهد.

اکثریت افراد در نتیجه‌ی برنامه‌های سخت و فشرده‌ی روزهای کاری، اضطراب را تجربه می‌کنند. ماساژ درمانی تایلندی می‌تواند این اختلال روانی را معکوس کند و به ویژه اضطراب را کاهش دهد و سطح کورتیزول را که به عنوان هورمون استرس شناخته می‌شود در بدن پایین بیاورد.

۲. سبب آرامش شما می‌شود.

ماساژ می‌تواند بسیار آرامش‌بخش باشد و افرادی که ماساژ تایلندی را دریافت می‌کنند معتقدند که به آرامش ذهن و بدن آن‌ها بسیار کمک می‌کند. محیطی که در آن ماساژ تایلندی انجام می‌شود، فضایی آرام است همراه با موسقی ملایم که کمک می‌کند بدن و ذهن آرام شوند و بدن ریلکس شود.

مطلب مرتبط : ماساژ تریگرپوینت

۳. انرژی را افزایش می‌دهد.

تکنیک ماساژ تایلندی که توسط یک فرد حرفه‌ای انجام می‌شود، می‌تواند ماساژ عمیقی ارائه دهد که سبب افزایش انرژی فرد دریافت‌کننده می‌شود و جریان خون را در بدن افزایش می‌دهد. ماساژ تایلندی می‌تواند سطح متابولیسم بدن را بالا ببرد و سبب شود که بدن‌تان تناسب بیش‌تری داشته باشد و مقاومت‌تان نیز افزایش بیابد.

۴. تمرکزتان را افزایش می‌دهد.

ماساژ تایلندی بر اساس یوگا، طب فشاری و حرکات کششی است. طب فشاری به وسیله‌ی انگشتان، دست‌ها، پاها، زانو و آرنج‌ها در بیش‌تر قسمت‌های بدن انجام می‌شود و همین سبب می‌شود که خون اکسیژن و مواد مغذی را به مغز برساند و به این ترتیب تمرکز و دقت‌تان در طول انجام فعالیت‌های مختلف افزایش می‌یابد.

۵. از بیماری پیشگیری می‌کند.

فایده ماساژ سنتی تایلندی نه تنها باعث آرامش بدن می‌شود، بلکه می‌تواند از بیماری‌ها جلوگیری کند و درد را کاهش دهد. این سبک ماساژ می‌تواند جریان خون را افزایش دهد و همچنین باعث تولید هورمون‌های متعددی ‌شود که نقش مهمی در حفظ عملکرد درست سیستم ایمنی بدن ایفا می‌کنند. افرادی که ماساژ تایلندی را به طور منظم دریافت می‌کنند، توانایی بیش‌تری برای جلوگیری از بروز بیماری‌ها دارند در مقایسه با کسانی که ماساژ تایلندی را تجربه نکرده‌اند.

۶. سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند.

سیستم ایمنی یکی از مهم‌ترین سیستم‌های بدن است. چنان‌چه قبلا نیز ذکر شد، ماساژ تایلندی می‌تواند به جلوگیری از بیماری در بدن کمک کند. این سبک ماساژ همچنین می‌تواند واکنش سلول‌های سیستم ایمنی را نسبت به چندین بیماری افزایش دهد. ماساژ تایلندی با تقویت سیستم ایمنی، می‌تواند به شما کمک کند تا از آنفولانزا، سرماخوردگی و حتی برخی از بیماری‌های باکتریایی و ویروسی دور باشید.

۷. فرایند پیری را کند می‌کند.

ماساژ تایلندی نیز مانند مراقبه و یوگا تاثیر زیادی بر روند پیری بدن دارد. ترکیبی از یوگا، دارو و طب فشاری در ماساژ تایلندی جریان خون و آزاد شدن هورمون‌های متعدد را که سبب بهبود بازسازی و ترمیم سلول می‌شوند، در بدن افزایش می‌دهد. ماساژ تایلندی نه تنها شما را سالم‌تر می‌کند، بلکه در صورتی که آن را به طور منظم دریافت کنید، باعث می‌شود که جوان‌تر به نظر برسید.

۸. خطر بروز بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد.

نیازی به گفتن نیست که ویزگی اصلی ماساژ تایلندی، توانایی آن در بهبود گردش خون است. ماساژ تایلندی می‌تواند کمی فشار بر بدن وارد کند و انتقال مواد مغذی و اکسیژن موجود در خون را افزایش دهد. این سبک از ماساژ همچنین می‌تواند سلول‌های قلب را در برابر آسیب‌های ناشی از انباشت کلسترول در شریان‌ها محافظت کند.

۹. سطح کلسترول را پایین می‌آورد.

ماساژ تایلندی می‌تواند انرژی بدن را افزایش دهد و سطح لیپوپروتئین پرچگالی یا کلسترول خوب را در بدن افزایش دهد و در عین حال می‌تواند سطح لیپوپروتئین کم چگالی یا کلسترول بد را کاهش دهد. کلسترول یکی از بدترین دشمنان بدن است زیرا می‌تواند رگ‌های خونی را مسدود کند و خطر بروز بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.

۱۰. از بروز دیابت جلوگیری می‌کند.

با انجام ماساژ تایلندی، شما توانایی بدن‌تان را برای حفظ سطح سالم قند خون افزایش خواهید داد. این امر به ویژه در افرادی که از دیابت نوع ۱ رنج می‌برند، صدق می‌کند. ماساژ تایلندی همچنین سلول‌های بتای پانکراس را تحریک می‌کند تا انسولین را که در روند تنظیم قند خون مورد نیاز است، به میزان بیش‌تری تولید کند.

۱۱. درد و سردرد را تسکین می‌دهد.

اگر احساس درد یا سردرد دارید، سعی کنید ماساژ تایلندی بگیرید. حرکاتی که ماساژور روی شما انجام می‌دهد، سبب افزایش جریان خون‌تان می‌شود و مغز را تحریک می‌کند تا هورمون‌های سیتوکین را آزاد کند. این هورمون‌ها می‌توانند سطح پروستاگلاندین را که موجب بروز درد در مغز می‌شود، کاهش دهد.

۱۲. ماساژ تایلندی مانع از افزایش وزن می‌شود.

بعضی افراد ادعا می‌کنند که فایده ماساژ تایلندی بر حفظ وزن مناسب بدن‌شان تاثیر داشته‌است. چنین تاثیری به این دلیل است که فرد تنها ماساژ تایلندی را دریافت نمی‌کند، بلکه خود نیز فعالیت دارد. فردی که ماساژ می‌گیرد با انجام برخی حرکات در جلسه‌ی ماساژ، خود نیز تحرک دارد.

۱۳. علائم آرتریت را کاهش می‌دهد.

آرتریت (التهاب مفاصل) اختلالی است که باعث ایجاد درد در مفاصل می‌شود و گاهی اوقات واقعا غیرقابل‌تحمل است. ماساژ تایلندی می‌تواند گردش خون را بهبود بخشد و همچنین انعطاف‌پذیری و قدرت مفاصل را بهبود بدهد. این سبک از ماساژ همچنین آزاد شدن پروستاگلاندین – ماده‌ای که باعث ایجاد درد در برخی از قسمت‌های بدن از جمله مفاصل می‌شود – را مهار می‌کند.

علاوه بر تمام این مزایا، فایده ماساژ تایلندی همچنین می‌تواند بر برخی دیگر از مشکلات غلبه کند و شما را از فواید زیر بهره‌مند سازد:

– افزایش خلاقیت
– تقویت ساق پا و بازو
– افزایش انعطاف‌پذیری بدن
– افزایش خودآگاهی
– بهبود وضعیت قرارگیری بدن
– بهبود تعادل
– اصلاح توازن بدن
– بهبود خلق و خوی
– افزایش سرزندگی و شور و نشاط

نکاتی برای انجام ماساژ تایلندی

قبل از اینکه یک جلسه ماساژ تایلندی بگیرید، بهتر است برای جلوگیری از هر گونه آسیبی، موارد زیر را در نظر داشته باشید:

– ابتدا با ماساژ درمانگر خود مشورت کنید و وضعیت سلامتی‌تان را برای او توضیح بدهید، این کار به او کمک خواهد کرد تا بدن‌تان را بشناسد و تصمیم بگیرد که ماساژ را چگونه انجام بدهد.

– حتما یک درمانگر حرفه‌ای را انتخاب کنید و بهتر است یک اسپا یا مرکز درمانی را برگزینید که می‌تواند شما را آرام کند.

– اگر در قسمت پایین کمرتان درد دارید، به درمانگر بگویید تا فشار را در آن بخش از بدن کاهش دهد.

– به مدت سه ساعت قبل از گرفتن ماساژ تایلندی چیزی نخورید. اگر پیش از انجام آن مقداری غذا خورده‌اید، بهتر است از انجام ماساژ روی ناحیه‌ی شکم جلوگیری کنید.

– در صورت که در دوره‌ی قاعدگی به سر می‌برید، از گرفتن ماساژ تایلندی اجتناب کنید.

– زنان باردار نیز می‌توانند این ماساژ را دریافت کنند، اما یادتان باشد که این کار باید با دقت زیادی انجام شود.

– بعد از گرفتن ماساژ، نه چیزی بخورید و نه دوش بگیرید، فقط بخوابید یا دراز بکشید تا جریان انرژی‌تان را حفظ کنید.

منبع: drhealthbenefits

دیدگاهتان را بنویسید

ماساژ میخوام
close slider

رزرو جلسه ماساژ

  • Please enter a number from 1 to 90.
  • Please enter a number from 9000000000 to 9999999999.