ماساژ پا برای خواب راحت

ماساژ برای خواب

ماساژ پا برای خواب راحت

قبل از خوابیدن این ناحیه از پا را ماساژ دهید

بالای مچ پا

بالاترین نقطه مچ پا را مشخص کنید.

از آن قسمت به اندازه عرض ۴ انگشت اندازه بگیرید

این نقطه را فشار عمیق بدهید و با حرکت دایره ای یا بالا و پایین ۵ ثانیه ماساژ دهید.

تحریک این نقطه فشار علاوه بر درمان بی خوابی مشکلات مربوط به لگن و دردهای قاعدگی را هم درمان می کند.

اگر باردار هستید این نقطه فشاری را به کار نبرید زیرا باعث بیشتر شدن درد زایمان می شود.

نقطه فشاری کف پا

این نقطه در کف پا قرار دارد و زمانی که انگشت های پا را به سمت پایین می دهید بالاتر از وسط پا یک فرورفتگی کوچک ایجاد می شود.

روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید تا بتوانید دست ها را به پا برسانید.

یکی از پاها را بگیرید و انگشت ها را به سمت پایین خم کنید.

فرورفتگی کف پا را احساس کنید.

محکم فشار دهید و چند دقیقه با حرکت دایره ای یا بالا و پایین ماساژ دهید.

تحریک کردن این نقطه انرژی را کاهش داده و احساس خواب آلودگی ایجاد می کند.

فواید ماساژ پا 

فواید ماساژ پا

ماساژ پاها سبب کاهش علائم اضطراب و افسردگی می شود

مطالعاتی که در زمینه رفلکسولوژی صورت گرفته است نشان می دهد ماساژ مختصر و مکرر پاها می تواند احساس اضطراب و افسردگی را کاهش دهد. تحقیقی هم نشان داد بیماران مبتلا به واریس که تحت درمان رفلکسولوژی قرار گرفته بودند هم اضطراب شان کم شده و هم مدت دردشان کوتاه تر شده بود. در پژوهشی دیگر در مورد زنانی که دوران بعد از یائسگی را می گذراندند نیز معلوم شد، رفلکسولوژی و ماساژ پا اضطراب و افسردگی شان را کاهش می دهد.

ماساژ پاها از آسیب آن ها پیشگیری می کند

شاید این مسئله را تجربه کرده باشید که در حال راه رفتن عادی هستید، ناگهان مچ پای تان رگ به رگ شده یا گرفتگی دردناکی احساس می کنید. اگر هر شب پاهای تان را کمی ماساژ دهید، می توانید به تقویت عضلات کف و مچ پا کمک کرده و خطر وقوع این نوع آسیب های ناگهانی را کاهش دهید. برای این که بیشترین بهره را از این ماساژ ببرید، کف پا را به آرامی دور مچ بچرخانید تا این عضلات نیز ریلکس شده و تقویت شوند.

ماساژ پاها باعث بهبود جریان خون می شود

ماساژ پاها برای بهبود جریان خون، مخصوصا برای کسانی که در محل کار اغلب نشسته اند، مهم است. اگر شما هم چنین شرایطی دارید، یعنی عضلات پاهای شما به ندرت تحرک و فعالیت دارند، یک ماساژ صحیح پیش از رفتن به رختخواب به بهبود جریان خون در پاهای تان کمک می کند. غیر از ماساژ پا باید کفش های مان مناسب و راحت باشند و مشکلی برای جریان خون ایجاد نکنند.

ماساژ پا سردرد را تسکین می دهد

فواید ماساژ پا برای تسکین سردرد

در تحقیقی معلوم شد بیمارانی که از سردرد رنج می بردند، رفلکسولوژی و ماساژ کف پا به کاهش علائم سردردشان کمک کرده است. در تحقیقی که در دانمارک انجام شد، حتی درمان های دارویی بیماران را هم متوقف کردند تا این فرضیه را امتحان کنند. تنها سه ماه بعد از ماساژ و رفلکسولوژی، 65 درصد از این افراد، کاهش علائم سردرد را گزارش کردند و در درصد کمی هم این علائم کاملا برطرف شد

درمان سردرد با ماساژ

 

با آموزش این ماساژ پا همراه باشید.

گام اول
برای شروع سراغ انگشت بزرگ پای خود بروید. بالای انگشت را با حرکات مدور ماساژ دهد، سپس آن را به آرامی فشار دهید و چند ثانیه ای در همان حالت بمانید.

گام دوم
حالا با استفاده از انگشت شست دست تان انگشت بزرگ پای خود را ماساژ دهید. این کار را از یک سمت انگشت پا شروع کنید و از پایین به بالا حرکت کنید. سپس به سمت وسط انگشت روید و بعد از آن هم سمت دیگرش را ماساژ دهید. این کار را دست کم ۳ بار تکرار کنید.

گام سوم
یک سوم بالایی کف پا را ماساژ دهید. ماساژ را رو به بالا، به سمت انگشت های پا انجام دهید و به همه ی قسمت های کف پا فشار وارد کنید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید.

گام چهارم
حالا نوبت به ماساژ یک سوم میانی کف پا می رسد. برای این کار انگشت شست دست خود را از یک سمت پا به سمت دیگرش، با حرکات مدور فشار دهید. این حرکت را دست کم ۳ بار تکرار کنید.

گام پنجم
مرکز کف پا را با انگشت شست دست خود با حرکات مدور ماساژ دهید. سپس این نقطه را فشار دهید و چند ثانیه ای در همان حالت بمانید.

گام ششم
تک تک انگشت های پای خود را به آرامی بکشید. این کار را از انگشت شست پا شروع کنید و تا انگشت کوچک پا ادامه دهید. این حرکت را چندین بار تکرار کنید. علاوه بر این می توانید بین انگشت های پای خود را ماساژ دهید.

گام هفتم
ابتدا باید بالاترین نقطه ی قوزک پای خود را که در قسمت داخلی پا قرار دارد پیدا کنید. به پهنای ۴ انگشت از این نقطه بالا بیایید. حالا پشت استخوان پایتان را فشار دهید و به مدت ۵ ثانیه با حرکات مدور ماساژ دهید. زنان باردار باید از فشار آوردن به این نقطه ی فشار خودداری کنند.

گام هشتم
ابتدا به پشت بخوابید و زانوهای خود را خم کنید. پای خود را با دست بگیرید و انگشتان پای خود را خم کنید. در کف پای خود یک تورفتگی احساسی خواهید کرد. این نقطه را فشار و با حرکات مدور ماساژ دهید. این ماساژ را برای پای دیگرتان هم تکرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

ماساژ میخوام
close slider

رزرو جلسه ماساژ

  • Please enter a number from 1 to 90.
  • Please enter a number from 9000000000 to 9999999999.