• ایمیل: info@shabdaspa.com
  • تماس با اداره مرکزی (تهران): 02147620131

راز جوانی

جوانی و سلامتی

برخی اوقات، می‌توانید به سادگی غذاهایی را انتخاب کنید که خواص ضد پیری دارند (نگران هم نباشید، خوشمزه‌اند!) مواقع دیگر که انتخاب‌های خوبی ندارید، مکمل‌های غذایی در دستور کار، خواهند بود.البته محصولات زیبایی هم هیچوقت ضرر ندارند. در این مطلب با چهار عامل تقویتی سلامت آشنا می‌شوید که به شما کمک می‌کنند ظاهر و باطنی فوق‌العاده داشته باشید.


بیشتر بخوانید
راز جوانی
رهایی از اضطراب

رهایی از اضطراب

اضطراب

اضطراب بیش از حد در مورد مسائلی چون پول، کار و روابط می‌تواند اثرات کوتاه مدت مانند سردرد و بی‌خوابی و همچنین اثرات طولانی مدت مانند ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن و حافظه، داشته باشد. تحقیقات نشان داده حتی به اندازه 60 ثانیه دست کشیدن از یک کار سخت می‌تواند به طور چشمگیری از اضطراب کاسته و بازدهی را افزایش دهد


بیشتر بخوانید

نه به سرماخوردگی

سرما نخورید

برخی افراد فصل سرماخوردگی را بدون حتی یک عطسه سپری می کنند. آنان در هواپیماها، دفاتر و مکان های شلوغ سرشار از ویروس بدون کوچکترین مشکلی رفت و آمد می کنند. آیا شما هم آرزو داشتید که مانند یکی از این افراد باشید که هیچگاه سرما نمی خورند؟ پس بهتر است با رعایت نکات زیر شما نیز به جمع این افراد بپیوندید: 


بیشتر بخوانید
نه به سرماخوردگی
بهبود عملکرد قلبی

بهبود عملکرد قلبی

قهوه بنوشید

بر اساس یک مطالعه جدید با وجود آنکه تاثیرات نوشیدنی‌هایی از قبیل قهوه و چای به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته اما هنوز به طور قطع در مورد فوائد و مضرات آنها اظهار نظر نشده است.


بیشتر بخوانید

سم زدایی

سمزدایی سریع بدن

در واقع هیچ راهکار قطعی برای حفاظت از سموم در محیط وجود ندارد اما برای مقابله با اثرات برخی از این آلاینده ها و انجام فرایند سم زدایی از بدن به طور منظم، راهکارهایی پیشنهاد شده است.


بیشتر بخوانید
سم زدایی
نفس عمیق

نفس عمیق

عمیق نفس بکش

اگر هر روز پنج تا ده دقیقه وقتتان را با تمرکز لازم و حضور ذهن صرف تنفس عمیق بکنید، شاهد مزیتهای شگفت انگیز آن خواهید بود:


بیشتر بخوانید

سبک زندگی سالم

زندگی سالم

سبک زندگی می‌ تواند تاثیر چشمگیری بر کیفیت زندگی ما در دوران پیری داشته باشد. این که چه غذاهایی مصرف می‌ کنیم و به چه میزانورزش می ‌کنیم، بر توانایی جسمی و روانی تاثیر مستقیم دارند. شما برای تجربه زندگی طولانی تر و سالم تر می توانید ساده ترین دستورالعمل ها را به برنامه روزنانه خود اضافه کنید:


بیشتر بخوانید
سبک زندگی سالم
راهکارهای افزایش مقاومت بدن

راهکارهای افزایش مقاومت بدن

پیشگیری از آنفلوآنزا

مصرف انجیر و مویز به‌عنوان میان‌وعده به افزایش مقاومت بدن کمک می‌کند.


بیشتر بخوانید

صاف بنشینید

صاف نشستن

وضع اندامی خوب چیزی است که همه خواستار آن هستند، اما اکثریت ما از آن بی بهره‌ایم. چه ساعات کاری طولانی روزانه خود را پشت میز سپری کنیم، ساعت‌ها در خانه روی مبل به تماشای تلویزیون مشغول باشیم و یا در حال رانندگی باشیم، دنیای مدرن با وضع اندامی مناسب رابطه چندان خوبی ندارد.


بیشتر بخوانید
صاف بنشینید
میگرن

میگرن

جلوگیری از میگرن

آیا شما هم جز کسانی هستید که از سردردهای میگرنی رنج می‌برید؟ نتایج مطالعاتی که در ایالات‌متحده آمریکا انجام شد نشان می‌دهد که از هر هفت نفر، یک نفر دچار میگرن بوده و مهم‌ترین علائم این بیماری شامل اختلالات شدیدی است که با سردردهای ملایم یا شدید پی‌درپی همراه است. این بیماری اغلب دارای علائمی در سیستم عصبی آتونومس است.


بیشتر بخوانید
می خواهم ماساژ بگیرم