• ایمیل: info@shabdaspa.com
  • تماس با اداره مرکزی (تهران): 02147620131

ویرابهادرا

افزایش سطح انرژی بدن

با نزدیک‌شدن به فصل سرد و بالطبع کوتاه‌شدن روزها، خیلی از افراد با تغییر ناگهانی در شیوه زندگی‌شان مواجه می‌شوند. اتفاقی که سطح انرژی بدن‌شان را کاهش می‌دهد و مشکلاتی را به‌خصوص در اوایل این دوره برایشان به وجود می‌آورد. یکی از راه‌های بسیار ساده اما موثر برای افزایش سطح انرژی بدن و کارکرد بهتر ذهن، تمرین موسوم به سلحشور 3 یوگاست. این تمرین ساده را در هر موقعیتی به‌سادگی می‌توانید اجرا کنید و از اثرات مثبت آن بهره ببرید.

حرکت سلحشور 3 یا ویرابهادرا، یک حرکت تهاجمی نمادین به حساب می‌آید که تجسد شیوا الهه‌ی هندی است. در واقع این حرکت تمثیلی است از این الهه که می‌گویند هزاران سر، هزاران چشم و هزاران پا دارد و پوست ببر به تن می‌کند.

Related image

البته هیچ‌کدام از ما قرار نیست واقعا مثل شیوا شویم! فقط کافی است پاها را به هم بچسبانید و جوری که دست‌ها به کنار بدنتان چسبیده بایستید. پای راست را در حالی که شست را صاف نگه‌ داشته‌اید بلند کنید و در همین حین وزن بدنتان را به پای چپ انتقال دهید. پای راست را تا پشت خود بلند کنید و تا زمانی که سینه‌تان به موازات افق قرار بگیرد بر روی کمر خم شوید. لگن را ثابت نگه‌ دارید و سعی کنید ماهیچه‌ها کپل را در حالت انقباضی قرار دهید و شانه‌ها را تا جایی که می‌توانید به عقب بکشید. پای بلندشده را کماکان ثابت نگاه دارید و در همین حالت 5 بار نفس عمیق بکشید. بر روی نقطه‌ای در مقابلتان تمرکز کنید تا بتوانید تعادل بدن را به دست بیاورید.

حالا دوباره به حالت ایستاده برگردید و این‌بار با پای چپ تمرین را تکرار کنید. با این روش سطح انرژی بدن شما می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد و راندمان ذهنی‌تان هم بیشتر شود.

shabda

منبع: health.com,Australian yoga Journal

می خواهم ماساژ بگیرم