• ایمیل: info@shabdaspa.com
  • تماس با اداره مرکزی (تهران): 02147620131

ورزشکارها با ماساژ چه تفاوتی را احساس می‌کنند؟

ماساژ ورزشکارها

هنوز هوای بسیاری از شهرها گرم است و این فرصت را برای انجام تمرین‌های ورزشی به خصوص در محیط آزاد بیشتر می‌کند. با وجود تمام فوایدی که ورزش‌کردن برای بدن دارد، دقت‌نکردن به یک سری نکات مثل گرم‌کردن بدن می‌تواند تاثیر معکوس بر روی سلامتی و البته آسیب‌دیدگی اعضای بدن داشته باشد. پس ضمن رعایت نکات معمول نگاهی هم به نقش ماساژ تراپی در اکتیو نگه‌داشتن بدن شما و افزایش عملکرد ورزشی‌تان داشته باشید. اما دقیقا ورزشکار‌ها چه فایده‌ای از دریافت ماساژ می‌برند؟

مارک دیکسون یکی از تراپیست‌های مرکز ماساژ نیوپورت بیچ کالیفورنیاست. او می‌گوید که ماساژ می‌تواند از آسیب‌های عضلات نرم جلوگیری کند، زمان ریکاوری بعد از تمرین یا آسیب‌دیدگی را کاهش دهد و آمادگی جسمانی و محدوده‌ی انجام حرکات بهینه را افزایش ببخشد. همه‌ی این‌ها برای سالم نگه‌داشتن یک ورزشکار کافی هستند.

تحقیقات مجله علوم پژشکی در سال 2012 نشان داده که دریافت ماساژ به انداز‌ه‌ی درمان‌های پزشکی باعث کاهش تورم پس از ورزش می‌شود.

جو کوئینبی دوچرخه‌سوار حرفه‌ای است می‌گوید همیشه بعد از دوچرخه‌سواری ماساژ را تجربه می‌کند و این مسئله به او فرصت می‌دهد تا زمان بیشتری را بر روی دوچرخه پشت سر بگذارد به جای آن که به ریکاوری بدن خودش مشغول باشد. او در هر بار تمرین نزدیک به 160 کیلومتر دوچرخه‌سواری می‌کند و دو روز بعد از آن اقدام به ریکاوری‌های مرتبط با ماساژ می‌نماید. بدین‌ترتیب بدن او همیشه برای تمرینات هفتگی آماده باقی می‌ماند.

ماساژ همین‌طور باعث ترمیم عضلات و بافت‌های آسیب‌دیده می‌گردد. ماساژ با افزایش گردش خون امکان تغذیه بهتر اکسیژن و مواد مغذی را به عضلات فراهم می‌کند که نتیجه‌اش عملکرد بهتر آن‌هاست.

Related image

مسئله مهم این‌جاست که وقتی بدن شما فرصت ریکاوری پیدا نکرده و شما دوباره به تمرینات ورزشی ادامه می‌دهید، شدت آسیب‌دیدگی افزایش می‌یابد. نمونه‌اش را جودی هالوُرسن زن دونده‌ای تجربه کرد که بدون توجه به آسیب‌دیدگی عضلاتش دوباره به تمرینات دویدن خود ادامه داد و در نتیجه مجبور شد تا 4 ماه از میادین کناره‌گیری کند. پس از این بود که او شروع به دریافت یک جلسه ماساژ در هر هفته کرد و متوجه شد که چقدر روند بهبود و ریکاوری‌اش سریع‌تر پیش می‌رود.

فراموش نکنید خود دوچرخه یا کفشی که با آن می‌دوید وقتی که عضلات بدن شما سخت و آسیب‌دیده هستند اهمیتی ندارد. پس اول از همه به تقویت بدن و عضلات خود بپردازید!

shabda

منبع: massagemag

می خواهم ماساژ بگیرم