• ایمیل: info@shabdaspa.com
  • تماس با اداره مرکزی (تهران): 02147620131

طب فشاری ضد استرس

فشار درمانی برای کاهش استرس

هر شخص می‌تواند با اعمال فشار به بعضی نقاط بدن، اثرات جانبی استرس و اضطراب را تسکین دهد. این شیوه که معمولا طب فشاری خوانده می‌شود، مشابه طب سوزنی بدون سوزن است. اعمال فشار به ناحیه‌ای به نام CV۱۷ فورا تسکین‌بخش است. CV۱۷ مخفف conception vessel ۱۷ به معنی مجرای ادارک ۱۷، در مرکز قفسه‌ی سینه است. اگر احساس استرس یا آشفتگی می‌کنید، هنگامی که به این ناحیه فشار می‌آورید، دردناک خواهدبود. ناحیه‌ی CV۱۷ به مرکز انرژی پریکارد بدن، که از قلب محافظت می‌کند، انرژی می‌رساند. بر اساس طب سنتی چینی، قلب جایگاه هیجان‌های بدن است و وقنی شخص استرس دارد، این ناحیه دردناک می‌شود و به خوبی کار نمی‌کند.

همچنین توضیح داده شده‌است که به خاطر محل قرارگیری CV۱۷ در مرکز بالاتنه، این ناحیه سطح انرژی یین (متفکر، آرام) و یانگ (عمل‌گرا، پرانرژی) را در بدن تنظیم می‌کند و بدن و هیجان و حس فیزیکی را دوباره متوازن می‌کند. کسانی که طب فشاری را باور دارند می‌گویند هرگونه عدم توازن در دستگاه عصبی یک شخص را می‌توان با اعمال فشار به CV۱۷ درمان، و حتی دستگاه ایمنی را تقویت کرد.

چگونه CV۱۷ را بیابیم

شبدا ماساژ فشار درمانی

  • ناحیه‌ی CV۱۷ که ۴ انگشت بالاتر از استخوان جناغ سینه، تقریبا در مرکز قفسه‌ی سینه است. این ناحیه در طب چینی دریای آرامش نیز نامیده می‌شود.
  • سر انگشتان را در فرورفتگی کوچک این ناحیه قرار دهید و مرکز استخوان جناغ سینه را با ملایمت، به آهستگی به سمت بالا و پایین مالش دهید تا این نقطه را بیابید.
  • سپس طوری بنشینید که ستون فقرات‌تان صاف و مستقیم باشد، کف دست‌هایتان را به هم بچسبانید به‌طوری که جهت انگشتان به سوی بالا باشد. این حالت، حالت دعا نامیده می‌شود.

CV۱۷ چگونه تسکین‌دهنده‌ی استرس و اضطراب است

  • قبل از هر چیز، تنفس عمیق در این روش درمانی بدن را به آرامش تشویق می‌کند.
  • فشار واردشده به CV۱۷ به تسکین استرس و اضطراب کمک می‌کند.

دستکاری ناحیه‌ی فشار CV۱۷ نه تنها به تسکین استرس و اضطراب کمک می‌کند، بلکه برای به آرامش رسیدن کسانی که افسردگی، خستگی مفرط مزمن، اختلال استرس پس از سانحه، عدم تعادل هورمونی دارند، و در طول دوره‌ی بهبود پس از آسیب یا عمل جراحی نیز مفید است.

shabda

می خواهم ماساژ بگیرم