• ایمیل: info@shabdaspa.com
  • تماس با اداره مرکزی (تهران): 02147620131

طب فشاری (3)

درمان های تکمیلی

درمان‌های تکمیلی بسیاری وجود دارند که روز به روز، به عنوان جایگزینی برای درمان‌های رایج، محبوبیت بیش‌تری پیدا می‌کنند. طب فشاری نیز از همین دسته روش‌های درمانی است. طب فشاری بر این مفهوم استوار است که انرژی زندگی از طریق نقاطی از بدن به نام “مریدین‌“‌ جریان می‌یابند. گشودن انسدادها در  نقاط طب فشاری (مریدین) از طریق فشار فیزیکی می‌تواند مشکلات سلامتی آدم‌ها را معالجه کند. ولی آیا می‌توان با استفاده از طب فشاری به افزایش انرژی، افزایش متابولیسم (سوخت و ساز)، تسکین تنش، تسکین استرس و بسیاری مسائل دیگر کمک کرد

مچ استرس را بگیرید

نقطه‌ای در میان تاندون‌های داخلی مچ،‌ به فاصله‌ی پهنای سه انگشت پایین‌تر از کف دست وجود دارد که باید آن را فشار دهید؛ نفس عمیق بکشید، سپس هنگام بازدم، به آهستگی این نقطه را فشار دهید؛ این کار را بارها تکرار کنید تا استرس و ناراحتی‌تان کاهش یابد.

شبدا ماساژ فشار درمانی

فورا امنیت بدن‌تان را بالا ببرید

نقطه‌ی ارتقاء سطح امنیتی بدن که در مبارزه علیه خستگی، افسردگی، و احساس بی حالی عمومی نیز کمک‌تان می‌کند، حدودا بالای مچ پا، بین تاندون آشیل و استخوان قوزک قرار دارد. این نقطه را به مدت ۱۰ الی ۲۰ ثانیه، چندین مرتبه فشار دهید و رها کنید.

با مشت‌های گره کرده به جنگ سر درد بروید

نقطه‌ای برای تسکین دردهای عمومی بدن (به ویژه سر درد) در قسمت بالای کمر، در امتداد خط کلیه‌ها وجود دارد. بهترین راه برای تحریک این نقطه، به این ترتیب است که صاف روی صندلی بنشینید، دست‌های‌تان را مشت کنید و به پشت ببرید. مشت‌های‌تان را به گونه‌ای بالای کمر از دو طرف به هم بچسبانید که هم‌سطح آرنج‌های‌تان قرار بگیرند. اکنون به همین حالت، به عقب تکیه دهید.

 

نقطه‌ی ضد استرس

نقطه‌ای در حوالی قسمت نرم میان انگشت شست و انگشت اشاره‌ی دست (ناحیه‌ای که شبیه V یا علامت تیک است) قرار دارد که با انجام طب فشاری و تحریک آن می‌توانید به کاهش استرس‌تان کمک کنید. قسمت نرم شست‌تان را روی این ناحیه قرار دهید و حداقل به مدت ۳۰ ثانیه آن‌جا را فشار دهید؛ سپس آن را رها کنید و این کار را با دست دیگرتان نیز انجام دهید.

 

طب فشاری فواید زیادی برای سلامتی و درمان دردهای‌تان به همراه دارد. هم‌چنین، طب فشاری برای سلامتی دستگاه قلبی و عروقی نیز مفید است.

shabda

می خواهم ماساژ بگیرم