• ایمیل: info@shabdaspa.com
  • تماس با اداره مرکزی (تهران): 02147620131

طب فشاری (2)

درمان های تکمیلی

درمان‌های تکمیلی بسیاری وجود دارند که روز به روز، به عنوان جایگزینی برای درمان‌های رایج، محبوبیت بیش‌تری پیدا می‌کنند. طب فشاری نیز از همین دسته روش‌های درمانی است. طب فشاری بر این مفهوم استوار است که انرژی زندگی از طریق نقاطی از بدن به نام “مریدین‌“‌ جریان می‌یابند. گشودن انسدادها در  نقاط طب فشاری (مریدین) از طریق فشار فیزیکی می‌تواند مشکلات سلامتی آدم‌ها را معالجه کند. ولی آیا می‌توان با استفاده از طب فشاری به افزایش انرژی، افزایش متابولیسم (سوخت و ساز)، تسکین تنش، تسکین استرس و بسیاری مسائل دیگر کمک کرد

درمان سردرد از راه گردن

نقطه‌ی تسکین تنش، که برای کاهش درد ناشی از سردردهای تنشی و تسکین خستگی چشم‌ها مفید است، در پس سر، درست در نقطه‌ی تلاقی جمجمه و گردن، در هر دو سوی ابتدایی ستون مهره‌ها قرار دارد. با استفاده از انگشتان شستِ دو دست این ناحیه را فشار دهید؛ ولی مراقبت باشید بیش از اندازه به این نقطه فشار نیاورید.

با بازوهای‌تان به جنگ اضطراب بروید

برای یافتن نقطه‌ی تسکین استرس، برای کاهش اضطراب و تنش،‌ ابتدا کف دست‌تان را به سمت پایین بگیرید؛ اکنون در قسمت بالا و مرکزی ساعدتان، همان جایی که توده‌ی بزرگ ماهیچه قرار دارد، درست زیر چین و چروک‌های آرنج را با نوک انگشت فشار دهید. این کار را چندین ثانیه انجام دهید و مرتبا آن را فشار دهید و رها کنید.

شبدا ماساژ فشار درمانی

به قلب‌تان گوش فرا دهید

این نقطه در نزدیکی گوش، درست قبل از برآمدگی کوچکِ مقابل ورودیِ مجرای گوش قرار دارد. هنگامی که دهان‌تان را باز می‌کنید، در این نقطه کمی فرو رفتگی ایجاد می‌شود. این نقطه را چندین ثانیه فشار دهید تا امیال و هیجان‌های داخلی‌تان رها شوند.

سوخت و ساز بدن‌تان را افزایش دهید

نقطه‌ی افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) در بخش روی پا، تقریبا در امتداد خط میان دو انگشت وسط پا قرار دارد. برای افزایش سوخت و ساز بدن‌تان از طریق فشردن این نقطه از دو انگشت استفاده کنید تا سطح وسیع‌تری را تحت فشار قرار دهید، زیرا در این بخش استخوان و رباط قرار دارند.

shabda

می خواهم ماساژ بگیرم