اول تناسب بدن!

 تناسب بدن

ساعت‌تان ۶.۰۰ صبح زنگ می‌زند. غرولندی می‌کنید و زنگ را پنج دقیقه‌ی دیگر به تاخیر می‌اندازید. به خودتان می‌گویید فقط پنج دقیقه و می‌خوابید. ساعت که دوباره زنگ زد بالاخره از جایتان بلند می‌شوید تا به باشگاه یا پارک بروید.

وقتی بالاخره خودتان را از دست خواب‌آلودگی راحت می‌کنید به بیرون نگاهی می‌اندازید و می‌بینید که هوا بارانی است. به خودتان می‌گویید" کی این موقع صبح در باران از خانه می رود بیرون؟ من که دیروز رفتم باشگاه...شروع خوبی هم بود...الان خیلی خسته‌ام، بگذار بخوابم و فردا صبح زود ادامه بدهم. تازه استراحت حالا باعث می‌شود فردا را با انرژی بیشتری شروع کنم. " پس دوباره به رختخواب برمی‌گردید و می‌خوابید. فردا می‌آید و خبری از رفتن به باشگاه و ورزش‌کردن نمی‌رسد. همین‌طور هفته‌ی بعد و هفته‌های بعد. اصلا ساعت شما هیچ‌وقت روی ۶.۰۰ صبح تنظیم نمی‌شود.

داستان آشنایی است نه؟

خیلی از ما مشابه چنین داستانی را تجربه کرده‌ایم. نه فقط در مورد ورزش که در مورد شروع یا ترک خیلی چیزهای دیگر. از اعتیاد به فیسبوک تا تمرین فوتبال، درس پیانو و خیلی چیزهای دیگر. دنیای ما روز به روز شلوغ‌تر می‌شود و تمرکز بر روی کار ی بسیار سخت‌تر. پیدا کردن وقتی برای اختصاص‌دادن به خودمان و ورزش‌کردن دشوارتر شده که نتیجه‌اش مشکلات جسمی و روحی روز افزون است. تنها در ایالات متحده یک‌سوم بزرگسالان از چاقی رنج می‌برند، بنابراین توجه به ورزش اهمیتی مضاعف پیدا کرده است.

به آن‌هایی که در دام این تله‌ها نیفتاده‌اند و هر روز به طور مرتب ورزش می‌کنند و غذاهای سالم می‌خورند می‌گوییم که مرحبا! به همین سبک و سیاق ادامه دهید، اما برای آن‌هایی که زمان ورزش‌هایشان نامرتب است و مدام امروز و فردا می‌کنند، وقتش است بگوییم که به یاد داشته باشیم تنها ورزش منظم است که به شما کمک می‌کند در وزن سالم باقی بمانید، قلب سالمی داشته باشید و همین‌طور ورزشکار بهتری شوید.

ماساژتراپی یک نوع کار فیزیکی است که به شکل خاص به دست‌ها و مچ‌های تراپیست بستگی دارد. طبق مقاله‌ای که در مجله " آرتروز و روماتیسم" منتشر شد، ورزش می‌تواند از شما در مقابل سندرم تونل کارپال و بیماری‌های مرتبط با استرس محافظت کند. این مقاله بحث می‌کند که در یک تحقیق، شرکت‌کنندگانی که به شکلی متعادل ورزش می‌کردند (مثلا نیم ساعت پیاده‌روی در سه یا چهار روز از هفته) ۱۶ درصد ریسک کمتری در ابتلا به بیماری‌های مرتبط با استرس از خود نشان می‌دادند. این مطالعه ثابت کرد که ورزش منظم به بازیابی کلی پایداری سیستم‌های ماهیچه‌ای کمک می‌کند. شرکت‌کنندگانی در تحقیقی که احتمال دچارشدن به سندرم تونل کارپال و ناراحتی‌های ناشی از فشار مزمن بالا بود، نشان دادند که ورزش منظم می‌تواند از این مشکلات پیشگیری کند.

منبع: ماساژ امروز

می خواهم ماساژ بگیرم