سال نو، عادات نو

رویه‌ای سلامت‌بخش و روال سالم و مفید و هدفمندی زندگی‌

سال جدید همیشه با تلاش برای عادت‌های جدید هم همراه است. در کنار ذخیره کردن پول و کاهش وزن، عادت کردن به رویه‌ای سلامت‌بخش در رفتار روزمره، اهداف سه‌گانه‌ی سالانه را تشکیل می‌دهند. با این حال، متاسفانه تنها ۳۳ درصد افراد –طبق تحقیقات موسسه‌ی تحقیقاتی فرانکلین‌ کاوی- در سال گذشته به این اهداف عمل کرده‌اند. با دنبال کردن گام‌های بسیار ساده‌ای که ما برایتان در ادامه شرح خواهیم داد، به روال سالم و مفید و هدفمند زندگی‌تان بازگردید.

حرکت کنید!

لزومی ندارد که برای دست یافتن به هدف داشتن یک سبک زندگی فعال حتماً ورزشکاری حرفه‌ای باشید. بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی موسسه‌ی ملی قلب، ریه و خون، انجام دادن فعالیت‌هایی سبک و روزانه مانند سریع راه رفتن و یا انجام کارهای خانه می‌توانند خطرات ابتلا به بیماری‌های قلبی را در شما کاهش دهند. هرگونه فعالیت تمرینی ورزشی سبک می‌تواند چربی بدن را کاهش دهد، فشار خون را پایین بیاورد، میزان کلی کلسترل را در بدن شما پایین بیاورد و حال شما را بهتر کند.

چربی‌های مولکولی

بنا به تحقیقات و توصیه‌های انجمن آمریکایی قلب، برنامه‌ی غذایی شما هر چیز دیگری را که شامل شود، قدم اول آن است که بدانید خوردن کدام چربی‌ها را باید محدود کنید. چربی اشباع و اسیدهای چرب مولکولی چربی‌های «بد» هستند، در حالی که چربی غیر اشباع و چربی تک سیرنشده برای شما بهتر هستند. چربی‌های مولکولی به طور خاص مشکل‌ساز هستند. چربی‌های مولکولی میزان سطوح LDL کلسترول را بالا می‌برند و به تبع آن، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را هم افزایش می‌دهند. تلاش کنید که از این چربی‌ها اجتناب کنید. این چربی‌ها در غذاهای فست فودی و نیز غذاهای منجمد شده به همان میزانی که در غذاهای پخت شده یافت می‌شود وجود دارند. همچنین غلات و میوه‌جات و سبزیجات بیشتری مصرف کنید.

حواستان به خورشید باشد

براساس تحقیقات آکادمی آمریکایی درماتولوژی، به طور کلی از هر پنج آمریکایی یکی در زندگی اش دچار سرطان پوست می‌شود. در بهار سال جدیدی که پیش روی شما قرار دارد، برای داشتن پوستی سالم برنامه‌ریزی کنید تا از آسیب در مقابل آفتاب و تابش خورشید در امان بماند. برای کم کردن اثر این تابش گاه مرگ‌بار، آکادمی پیشنهاد می‌کند که از عینک آفتابی هایی که شاخص SPF آنها حداقل ۱۵ باشد و به طور توامان در مقابل UVA  و UVB از چشم شما محافظت می‌کنند استفاده کنید.

از یین بردن استرس

نفسی عمیق بکشید. کم‌کردن تشویش باعث می‌شود که شما راحت‌تر به اهداف تعیین شده‌ی مرتبط با سلامتتان برسید. استرس می‌تواند باعث افزایش فشار خون، افزایش میزان کلسترول و حتی پیری زودرس شود. بر اساس تحقیقات انجام شده از سوی انجمن پزشکی آمریکا، چهل و سه درصد بزرگسالان از عوارض ناشی از استرس که بر سلامت آنها اثر گذار است رنج می‌برند. یکی از تاثیرگذارترین روش‌ها برای کاهش استرس ماساژ درمانی است. تحقیقات نشان داده است که ماساژ درمانی معمولی می‌تواند عملکرد و کارایی سیستم ایمنی بدن شما را به شدت افزایش دهد، که ممکن است پس از دوره‌های طولانی استرس ضعیف شده باشد.

منبع: Envy

می خواهم ماساژ بگیرم