هدیه ای که زندگی را تغییر داد...

هدیه ای برای آرامش

چند نفر را می‌شناسید که در جوانی آرزوهای بزرگ داشته‌اند و می‌خواسته‌اند سبک زندگی خاصی را در پیش بگیرند، اما به خاطر مشکلات متعدد هیچ‌وقت نتوانستند به آن‌ها برسند و حالا در سالخوردگی به سر می‌برند؟ احتمالا خیلی‌ها. انسان‌های بسیاری هستند که دوست داشته‌اند ورزشکار باشند، سالم زندگی کنند و همیشه بدنی روی فرم داشته باشند اما در نهایت به خاطر زندگی ناسالمی که در پیش گرفته‌اند، با انبوهی از بیماری‌ها و دردهای مزمن سالخوردگی مواجه شده‌اند. مثال پیش رو در مورد مردی است که در شصت سالگی توانست دست به اصلاح خودش بزند. مطمئنا محرکی در تصمیم قاطع او موثر بود. محرکی مثل ماساژ، که به وی باوراند که می‌تواند مثل گذشته‌ها سالم زندگی کند و آرزو داشته باشد.

سال گذشته وقتی که بروس آتکینسون شصت ساله شد هدیه‌ای از طرف همسرش دریافت کرد که شامل تعدادی جلسات ماساژ می‌شد. ماساژ به عنوان راهی شد که به او کمک می‌کرد تا آرام باشد، اما خیلی زود به یکی از بخش‌های مهم زندگی آقای آتکینسون تبدیل شد و ساختار سلامتی و تمرینات ورزشی‌اش را شکل داد.

آقای آتکینسون می‌گوید: " وقتی من جوان‌تر بودم، به ورزش‌های رقابتی علاقه داشتم. اما کمی بعد ازدواج کردم و تشکیل خانواده دادم. این‌طوری بود که تمرکزها و اولویت‌هایم تغییر کرد. یک دفعه کار و خانواده تمام زندگی‌ام را پر کردند."

او با بیماری‌هایی دست و پنجه نرم می‌کند که یکی از آن‌ها فشار خون بالاست. همین‌طور بالا بودن کلسترول خون که به خاطرش تحت درمان قرار گرفته است. وی ادامه می‌دهد: " بعد از آن دیدم که شصت سالم شده و اصلا حواسم نبوده. این جا به خودم گفتم که تو باید کاری بکنی تا روی فرم بیایی و بتوانی وقتی که پیرتر هم شدی به زندگی‌ات ادامه دهی. "

آتکینسون می‌گوید که می‌خواهد فعال و پرانرژی باقی بماند و مسافرت کند. پس برای او فرصت فوق‌العاده‌ای بود وقتی که موسسه ماساژش با او تماس گرفت تا یک دوره دو هفته‌ای رایگان را به او عضویت هدیه کند.

" من دو هفته به مرکز ماساژ رفتم و ناگهان احساس کردم که حالم دارد شروع به بهتر شدن می‌کند. در انتهای دو هفته با تراپیست‌ام گفتگو کردم..." تراپیست آقای آتکینسون به او برنامه‌ای می‌دهد تا آن را دنبال کند. بنابراین آقای آتکینسون علاوه بر دریافت ماساژ، شروع به فعالیت‌های دوباره ورزشی می‌کند و هر هفته شش روز و هر روز بین 60 تا 90 دقیقه مشغول به تمرین می‌شود. بدین‌ترتیب از طریق ورزش و رژیم غذایی مناسب می‌تواند ظرف 9 ماه نزدیک 10 کیلوگرم وزن کم کند.

یکی از عواملی که باعث شد تا او به مسیرش ادامه دهد ماساژ بود. ترکیب ماساژ سوئدی برای احساس ریلکسیشن و ارامش و ماساژ دیپ تی‌شو برای ماهیچه‌هایش، به او کمک کرد تا بر درد و ناراحتی‌هایش غلبه کند و مشکلات مزمن‌اش را رفته رفته بهبود ببخشد.

وی در این مورد می‌گوید: من فهمیدم که گرفتن ماساژ هر دو هفته یک بار واقعا به آدم کمک می‌کند...این کار به بخش مهمی از تمرینات و سبک زندگی سالم من تبدیل شده است."

آتکینسون که حالا یکی از مشتریان پر و پا قرص سالن‌های ماساژ است، هنوز از هدیه‌ای که همسرش به مناسبت تولدش داد و او را با دنیای ماساژ آشنا کرد ممنون است. در واقع او می‌گوید که اگر ماساژ نبود نمی‌توانست به آرزوهایش که همان داشتن بدنی سالم و روی فرم است برسد و البته فکر مسافرت‌رفتن را هم باید از سرش بیرون می‌کرد. این هدیه‌ی بزرگی برای آقای آتکینسون بود، البته به اعتراف خودش.

منبع: Envy

می خواهم ماساژ بگیرم