5 دلیل برای آن‌که بدانید ماساژ‌درمانی جلوی پیر شدن شما را می‌گیرد ( قسمت چهارم)

جلوگیری از پیری زودرس با ماساژ‌درمانی

هدف این سلسله نوشتار مرور این مساله است که چرا و چطور ماساژ از فرآیند پیری جلوگیری می کند؟ به همین منظور در دو قسمت قبل مروری داشتیم بر  نقش دریافت ماساژهای مستمر بر بهبود گردش خون به عنوان راهکاری برای جوان ماندن پوست. در این قسمت مرروی داریم بر این مسئله که ماساژ چگونه می تواند به افزایش سیستم ایمنی بدن ما برای مقابله با امراض و بیماری ها بپردازد. 

ماساژ چگونه می‌تواند ایمنی  بدن را افزایش دهد؟

  • با بهبود گردش لمفاتیک
  • وقتی که بدن ما توسط ماساژتراپیست لمس می‌شود، واکنش ایمنی توسط غیلظ‌تر کرددن بهتر خون و در معرض و نزدیکی بیشتر قرار دادن لمفوسیت‌ها با سلول‌های سرطانی بهبود می‌یابد.
  • با افزایش ظرفیت سیتوتوکسیک سیستم‌های ایمنی بدن
  • ماساژ نشان داده که به طور طبیعی می‌تواند ظرفیت سیتوتوکسیک سیستم ایمنی بدن را بهبود دهد و این مساله با افزایش «سلول‌های کشنده‌ی طبیعی» ممکن می‌شود (این سلول‌ها نوعی از WBC یا لمفوسیت‌ها که نقشی بزرگ در واکنش ایمنی ما دارد و ریزدانه‌های سیتوتوکسیک را رها می‌کند تا با ویروس و سلول‌های تومور بجنگد). 
  • با کم کردن میزان گردش کورتیسول و انسولین و افزایش سروتونین و پپتین.
  • از آن‌جایی که هم کورتیسول و هم انسولین هر دو می‌توانند باعث کارایی ناقص سیستم ایمنی بدن شوند، ماساژ هم‌چنین می‌تواند با کنترل کردن هورمون‌های استرس به عملکرد سیستم ایمنی کمک کند.
  • سروتونین‌های آزاد شده و پپتیدهای ضد باکتری نیز به بهبود سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند.

Related image

۴. از ایجاد کشش عضلانی جلوگیری می‌کند

یک ماساژ‌درمانی معمولی می‌تواند به جلوگیری از ایجاد فشار در عضلات، اسپاسم و درد در مفاصل جلوگیری کند. این عوارض بر اساس تکرار به وجود می‌آیند و باعث می‌شوند که ما در حالت‌هایی غیرطبیعی و ناراحت قرار بگیریم. هرچه ما سالخورده می‌شویم زمان کمتری برای این داریم که از خودمان مواظبت کنیم و عضلات‌  و مفاصل‌مان را، که روز به روز حالت الاستیکی و ارتجاعی‌شان را از دست می‌دهند، پرورش دهیم.  این مساله خود به افزایش وزن ما منجر می‌شود و ما ساعت‌ها پشت میز کارمان می‌نشینیم و از عضلات‌مان روز و شب کاری ثابت و تکراری می‌کشیم.

مجله‌ی تایم گزارش داده که از هر ۱۰ آمریکایی، ۸ نفرشان از کمردرد رنج می‌برند، و به این خاطر، ما باید تمام تلاش‌مان را انجام دهیم که وضع محیط کارمان را بهبود ببخشیم. هم کشش عضلانی و هم حالت‌های نامناسب قرارگیری استخوان‌ها و ستون فقرات (به تصویر زیر نگاه کنید)، می‌تواند باعث کمردرد شود. هرگونه درمان طبیعی که فارغ از مداخلات خطرآفرین و تهاجمی بیرونی درمانی (مانند دارو، تزریق و جراحی) دارو بتواند به طور کلی درد را بهبود ببخشد، باید لحاظ شود و مورد توجه قرار بگیرد. ماساژدرمانی یک راه حل پیشگیرانه‌ ایده‌آل و جایگزین برای مشکلات عضلانی-استخوانی‌ است.

در تحقیقی که در ژورنال علمی Science Translational Medicine در سال ۲۰۱۲ منتشر شد نشان داده شد که یک ماساژ کوتاه ده دقیقه‌ای به التهاب پس از ورزش و تمرین و بهبود آن کمک می‌کند. این امر به ورزش‌کاران اجازه می‌دهد که در مدت‌زمانی بسیار کوتا‌ه‌تر بازیابی شوند و در جلسه‌ی تمرینی بعدی خود کارآتر باشند.

shabda

منبع: antiageingsavantess.com

می خواهم ماساژ بگیرم