5 دلیل برای آن‌که بدانید ماساژ‌درمانی جلوی پیر شدن شما را می‌گیرد ( قسمت دوم)

جلوگیری از پیری زودرس با ماساژ‌درمانی

ماساژ برای قرن‌هاست که هم برای اهداف درمانی و هم بهبود کیفیت زندگی و آرامش فردی مورد استفاده قرار گرفته است. با این حال، درمان و داروهای مدرن، این تصور نادرست را در ما به وجود آورده که ماساژ تنها عملی لوکس و پرهزینه است که بیشتر مردم از عهده‌ی خرج آن ناتوان هستند.

در قسمت قبل به تاثیر ماساژ بر استرس پرداختیم و حالا به بخش دیگری از فواید ماساژ می پردازیم، یعنی تاثیر ماساژ بر بهبود گردش خون و منافع ناشی از آن...

۲. ماساژتراپی می‌تواند به بهبود گردش خون کمک کند

سیستم گردش از سیستم قلبی عروقی و لمفاتیک تشکیل شده است.

سیستم قلبی‌عروقی ما وظیفه‌ی انجام گردش خون و در نتیجه انتقال اکسیژن و هم‌چنین تمام مواد غذایی به بافت‌های بدن را بر عهده دارد. با بالارفتن سن ما، سیستم قلبی عروقی ما توانایی خود را از دست می دهند و این باعث تشکیل پلاک می شود (قابلیت ارتجاعی عروق کم‌تر می‌شود و فشار خون هم افزایش می‌یابد). ماساژ ممکن است نتواند سطح کلسترول شما را کنترل کند، اما می‌تواند به کاهش فشار بر روی سیستم قلبی عروقی منجر شود و با بهبود غنای مواد موجود در بافت‌ها، به پیشرفت وضع سلامت رگ‌ها کمک کند. با توجه به این که بیماری‌های قلبی‌عروقی یکی از عوامل افزایش دهنده‌ی ریسک مرگ زودرس هستند (مرض قلب هنوز موثرترین دلیل مرگ در کشورهای توسعه یافته است)، راهی طبیعی که بتواند عوامل ایجاد کننده‌ی آن را کاهش دهند باید مورد توجه قرار گیرند.

Related image

سیستم لمفاتیک ما نقشی مهم در دفع زائده‌ها و کمک به داشتن یک سیستم ایمنی خوب در بدن ایفا می‌کنند. این ضایعات شامل مایعات اضافی، سلول‌های مرده‌ی خون، پاتوژن‌ها، مواد سمی‌و سلول‌های سرطانی‌اند. این سیستم با توزیع سلول‌های ایمن در بدن برای فیلتر و مراقبت در برابر عوامل خطرآفرین و ضرررسان به کارکرد ایمنی بدن کمک می‌کنند. یک سیستم لمفاتیک کارآ به معنای دفع موثر و سریع در مقابل ابتلا به بیماری‌های گوناگون و نیز داشتن خون و بافت‌هایی پاکیزه‌تر است. شخصی که دارای سیستم لمفاتیک ضعیفی‌ است از مسائل مختلفی مانند درد، سرازیر شدن مایعات گوناگون بدن در پاها و بازوها، سرد‌شدن دست‌ها و پاها و خستگی و خارش رنج می‌‌برد. ماساژ می‌تواند به بهبود گردش سیستم لمفاتیک منجر شود و از ماندن زائدات سمی‌در بدن کمک کند و موجب بهبود سلامت کلی فرد شود.

shabda

می خواهم ماساژ بگیرم