اس‌ام‌اس بازی چه بلایی سر ستون فقرات و گردن شما می‌آورد و چگونه آن را درمان کنید؟

ستون فقرات و گردن 

ما همه می‌دانیم که اس‌ام‌اس زدن در حین رانندگی خطرناک است. اس‌ام‌اس زدن هنگام رانندگی ماشین‌های سواری و ماشین‌های سنگین باعث می‌شود تا تنها در آمریکا سالانه بیش از ۳۰۰۰ نفر جان خود را از دست بدهند و ۳۳۰۰۰۰ نفر نیز مصدوم و مجروح شوند. این نتایج تحقیقی در مرکز مطالعات آنالیز خطرات هاروارد است. جالب این است که بدانید اس‌ام‌اس بازی موقع راه رفتن حتی بیش از این به مجروحیت و مصدومیت منجر می‌شود!

علاوه بر ضررها و مشکلات معمولی که راجع به استفاده‌ از اسمارت فون ها و گوشی‌ها می‌شناسیم، دکتر کنت هانسراج، سرپرست تیم جراحی ستون فقرات بیمارستان تخصصی ستون فقرات نیویورک به این نتیجه رسیده که نگه داشتن سرهایمان به سمت پایین، حتی اگر اندک باشد، هنگامی که به گوشی ها و اسمارت فونمان نگاه می کنیم و با آن ها کار می کنیم، می تواند تا حدود ۶۰ پوند ( حدود 27 کیلوگرم) فشار بیشتر به گردن و فقرات ما وارد کند.

آیا شما می توانید با گردنتان ۶۰ پوند وزن را بلند کنید؟ ۶۰ پوند وزن چیزی در حدود وزن چهار توپ بولینگ یا وزن یک بچه ی ۸ ساله است. آیا توانایی انجام این کار را به مدت دو ساعت دارید؟ هر آمریکایی به طور متوسط روزی دو ساعت و چهل و دو دقیقه با گوشی‌اش کار می‌کند!

حال باید چه کرد؟ سه راه حلی که در این مورد به نظر کارآ می‌رسد از این قرارند:

  • گوشی هوشمندتان را بالاتر نگه دارید و به جای آن که گردنتان را پایین بگیرید، چشمانتان را به سمت پایین حرکت دهید.
  • پوزیشن‌های یوگای کبرا و سگ وارونه (upward dog) را انجام دهید.
  • تمرینات انعطافی، کششی، چرخشی به سمت کنار و نیز نرمش حرکت دادن سر به سمت پایین و بالا را انجام دهید.
  • و البته چنان‌چه به دردهای ستون فقرات و گردن ناشی از این عادت ناسالم دچار شده‌اید با هماهنگی با پزشک خود ماساژهای ریلکسی مستمر را هم تجربه کنید.

منبع: livestrog

می خواهم ماساژ بگیرم