چند نکته جالب توجه در مورد رابطه پوست ما و ماساژ!

رابطه پوست ما و ماساژ

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین راه‌های درمانی و سلامت در تاریخ بشر است که در چین و هند به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گرفته است. ماساژ علاوه بر لذت‌بخش بودن دارای فواید سلامتی روحی و جسمی بسیاری است که تحقیقات علمی نیز به طور مداوم مشغول اکتشاف این فواید و حوزه‌های تاثیرگذاری ماساژ بر ناراحتی‌ها و بیماری‌های مختلف است. امروزه، نکات بسیار جالب توجهی در مورد آن کشف شده که در این مطلب، برخی از آن ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.  

پوست ما وسیع ترین عضو و اندام بدن ماست. پوست، مانند پوششی عمل می‌کند که گرما و سرما را انتقال می‌دهد و از طریق خورشید انرژی تولید می‌کند. به طور طبیعی پوست این امکان را به ما می‌دهد که اثرات ماساژ را به بهترین وجه در خود احساس کنیم.

حدود 5 میلیون دریافت کننده ی حسی لمسی بر روی پوست ما وجود دارد، و 3000 تا هم بر روی نوک انگشتان ما!

هر باری که ما ماساژ دریافت می‌کنیم، مغز ما نیز آن را احساس می‌کند، زیرا سلول‌های پوستی ما می‌توانند سیگنال‌های عصبی از پوست به مغز ما ارسال کنند. عصب عضلانی ما در سرعتی حدود 130 متر بر ثانیه حرکت می‌کند و باعث می‌شود که به طور فوری، همه چیز را احساس کنیم.

هر بار پوست ما لمس می‌شود یا ماساژ دریافت می‌کنیم، بدن ما اندورفین‌هایی آزاد می‌کنند که مسکن‌های طبیعی درد هستند. برخی ماساژها وجود دارند که به طور کامل از روی لباس انجام می‌شوند، و علاوه بر آن که از روی لباس هستند، باید در حالت نشسته هم انجام شوند. برای مثال، ماساژ عمیق بافتی کانادایی نمونه‌ای از این نوع ماساژهاست که فقط برای کاهش دردها به کار می‌رود.

فقط 45000 درمانگر ماساژ در لیست رسمی ‌اداره‌ی درمانگران و پزشکان اروپایی وجود دارد.

و یک نکته این که افراد مسنی که بر روی نوه های خود ماساژ انجام می‌دهند کمتر مستعد ابتلا به افسردگی هستند و دارای اعتماد به نفس بیشتر.

منبع: swizzlesticks

 

می خواهم ماساژ بگیرم