5 غذایی که با درد می‌جنگند!

تحقیقات اخیر پزشکی نشان می‌دهد که برخی غذاهای خاص می‌توانند به کم شدن دردها و ناراحتی های جسمی‌کمک کنند. از کمر درد گرفته تا درد زانو، تاثیرات این غذاها در بهبود درد شامل موارد مختلفی می‌شود. پس اگر شما هم از دردهای مزمن و ناشی از دلایلی غیر از بیماری‌های شناخته‌شده رنج می‌برید،  برای این که دردتان کمتر شود، سعی کنید این مواد غذایی را هم به لیست خریدتان اضافه کنید.

انگور قرمز: این میوه دارای رزوراتول فراوانی است. رزوراتول ترکیبی است که آنزیم های موثر در تخریب بافت‌های بدن را متوقف می‌کند. با خوردن آب انگور قرمز یا چند خوشه انگور بعد از کار و موقع آرامش و استراحت، به بهبود دردهایتان کمک کنید.

سویا: برای مبارزه با آرتروز، متخصصان مواد غذایی پیشنهاد می‌کنند که بیشتر سویا بخورید. تحقیقی که توسط دانشگاه ایالتی اوکلاهاما انجام شده نشان می‌دهد که مصرف 40 گرم سویا در روز برای سه ماه باعث شد تا داروهای مسکن درد در افراد بیمار به نصف کاهش یابد.

زنجبیل: تحقیقی جدید نشان می‌دهد که زنجبیل می‌تواند درد ناشی از فعالیت های فیزیکی، مانند تمرینات ورزشی را بهبود بخشد. اگر در دراز مدت مصرف شود هم می‌تواند به عنوان مسکنی موثر عمل کند. بعد از یک جلسه ی تمرینی سنگین، تلاش کنید که در وعده ی غذایی پس از آن، زنجبیل را لحاظ کنید.

گیلاس: این میوه ی دلچسب حاوی میزان زیادی آنتی اکسیدان به نام آنتوسیانین است که به کاهش دردهای التهابی کمک می‌کند. در واقع، موسسه ی آرتروز پیشنهاد می‌کند که افراد مبتلا به آرتروز روزی سه بار آب گیلاس مخلوط شده با آب مصرف کنند.

ماهی: اسیدهای حاوی امگا3 موجود در ماهی دارای فواید زیادی برای سلامت هستند. محققان دریافته‌اند که روغن ماهی هم می‌تواند به کاهش التهاب آرتروز کمک کند. علاوه بر این، می‌تواند در کاهش درد میگرن، و برخی بیماری‌های دیگر مفید باشد. از ماهی خوشتان نمی‌آید؟ روزانه ماده‌ای غذایی مصرف کنید که دارای چربی‌های حاوی امگا 3 باشد.

منبع: massageenvy

می خواهم ماساژ بگیرم