5 راه برای این که پوست شما در زمستان آسیب نبیند

مراقبت از پوست در زمستان

ما باور داریم که شما باید به بدنتان اهمیت دهید، و پوست شما هم بخشی از بدن شماست. هنگامی‌که دمای هوا پایین‌تر می‌آید، متوجه می‌شوید که وقت تغییر عادت در مورد پوستتان است. هوای خشک، بادهای سرد، و حتی تابش آفتاب می‌تواند در تمام زمستان بر روی پوست شما اثر بگذارد، حتی اگر خود متوجه‌اش نشوید. در اینجا، 5 راهی که بتواند به شما در تغییر عادات پوستی تان در فصل سرد کمک کند آورده شده است.

مرطوب کننده ها را امتحان کنید

 

وقتی که شما خانه تان را گرم می‌کنید، احتمالاً زمان آن نیز هست که مرطوب کننده‌ای که تعرق بیشتری دارد را نیز امتحان کنید. دماهای سرد به معنای پوست خشک هستند، و به این دلیل، ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از مرطوب کننده ها استفاده کنید.

تعرق داخلی

مواظبت درست از پوست فقط به معنای تعرق از خارج نیست. شما همچنین باید با خوردن مواد غذایی مملو از آب از داخل بدنتان نیز عمل تعریق را انجام دهید. این مواد، بیش از خود آب در بدن شما باقی می‌مانند. از سبزیجاتی مانند فلفل سبز و اسفناج تغذیه کنید. هر دوی این سبزیجات بیش از نود درصد از آب تشکیل شده اند.

عینک آفتابی‌تان را فراموش نکنید

فکر نکنید که چون آفتاب به اندازه‌ی تابستان داغ نیست، شما به محافظت از پوستتان در برابر آفتاب احتیاج ندارید. در هنگام زمستان‌های سخت، آفتاب می‌تواند اتفاقاً دو برابر به شما آسیب برساند زیرا برف نور را انعکاس می‌دهد.

Related image

از چروک‌ها و لب هایتان محافظت کنید

لبان شما هم بخشی از پوست شما هستند! در حقیقت، در مقایسه با سایر بخش های بدن، آن ها بیشتر مستعد خشک شدن در زمستان اند.

جلوی جوش ها را بگیرید

اگر پوست شما مستعد جوش زدن است، با تغییر فصل و سردتر شدن، احتمال جوش درآوردن هم بیشتر می‌شود. از محصولاتی که در این زمینه می‌توانند به پوست شما کمک کنند استفاده کنید.

مثبت بمانید

اگر شما استرس خود را به حداقل برسانید و مثبت باشید، پوست شما حال بهتری خواهد داشت. پروسه ی بالارفتن سن، زمانی که شما عصبانی یا ناراحتید به وسیله ی آزاد شدن نوروپپتایدها (Neuropeptides) سرعت می‌گیرد. یاد بگیرید که همیشه دلیل هایی پیدا کنید تا احساس خوبی داشته باشید و امیدوار باشید و بدانید که پیش از آن که خودتان متوجه شوید، بهار می‌رسد.

shabda

منبع: massageenvy

می خواهم ماساژ بگیرم