7 نکته برای کم‌کردن وزن بدون رژیم گرفتن

با به کار گرفتن عادت‌های غذایی مناسب و تمرین حفظ تناسب درست در خوردن مواد غذایی، می‌توانید غذاهایی مقوی را طوری مصرف کنید که به اندازه‌ی نیازتان برای ادامه‌ی سلامتی‌تان کالری دریافت کنید و در عین حال به اندازه ی وزن ایده‌آلتان غذا بخورید. معمولاً، کاهش وزن، وقتی که شما دست به انتخاب‌های غذایی بهتر بزنید، به سادگی و به خودی خود روی می‌دهد؛ مثلاً، تلاش کنید که از:

-غذاهای فرآوری شده

- غذاهای مملو از شکر

- نان سفید و پاستا (به جای آن‌ها، غلات را جایگزین کنید)

- غذاهایی با درصد بالای کالری که از چربی هستند، مانند بسیاری از فست فودها

- نوشیدنی‌های الکلی

دوری کنید. هرچند که هیچ چیز کاملاً ممنوع نیست، اما شما برای خوردن چیزی وسوسه می‌شوید، نسبت اندازه را کوچک نگه دارید و کنترل کنید و به ازای آن، کمی ‌تمرینات فیزیکی بیشتر را به برنامه‌ی روزانه‌تان بیفزایید.

با جایگزین کردن برخی از انتخاب‌های غیرمنطقی و نادرست غذایی با انتخاب‌های سالم و سلامت، شما کالری از دست خواهید داد. اگر شما کمی ‌فعالیت فیزیکی نیز به برنامه‌تان اضافه کنید، به برنامه‌ای بی‌نقص برای کاهش وزن دست می‌یابید، بدون آن که به برنامه‌های ویژه‌ی کاهش وزن نیاز داشته باشید ( برنامه‌هایی که اغلب گران هم هستند).

بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند موقع وزن کم‌کردن، از مجموعه‌ای از قواعد تعیین شده پیروی کنند. برخی دیگر ممکن است که از بار روانی و حسی شرکت در جلسات مشاوره و جلسات جمعی مربوط به رژیم بهره بجویند. محصولات مربوط به رژیم، کتاب‌ها، و خدمات مربوط به آن، تبدیل به صنعتی میلیارد دلاری شده‌اند، و طبیعتاً بسیاری از مردم دنبال کمک گرفتن برای کنترل وزن خود هستند.

پیش از آن که بروید و آخرین راهنماهای رژیمی‌را بخرید، به یاد داشته باشید که تمام این برنامه‌های رژیمی‌سازمان یافته و راهنماهای کاهش وزن، تنها در صورتی موثر خواهند بود که میزان کالری سوزانده شده در بدن شما بیش از کالری دریافت‌ شده‌ی شما باشد. هیچ کدام از این راهنماها و کتاب ها و محصولات و برنامه‌ها یا عادات خاص غذایی تعیین شده برای کاهش وزن، این حقیقت را عوض نخواهند کرد!

منبع: medicinenet

می خواهم ماساژ بگیرم