نشانه‌های ابتلا به آرتروز چیست؟

آرتروز جزو بیماری‌هایی است که انواع مختلف دارد. آرتروز می‌تواند روماتیسمی باشد یا عفونی. آرتروزهای روماتیسمی که بخش عمده‌ی مبتلایان به آرتروز را تشکیل می‌دهند، بیماری مزمن و بلندمدتی است که می‌تواند با نشانه‌هایی همراه باشد که ظاهر می‌شوند و پنهان می‌شوند. نشانه‌هایی که بسته به شرایط هر فرد می‌توانند متفاوت باشند. اگر شما هم از خشکی بدن و تورم و خارش رنج می‌برید بهتر است ادامه‌ی مطلب را بخوانید...

نشانه‌های ابتلا به آرتروز می‌تواند شامل درک مفاصل و خشکی پیشرفته‌ی آن‌ها باشد که به طور ناگهانی ظاهر می‌شود.

نشانه‌های آرتروز روماتیسمی می‌تواند شامل بلعیدن دردناک، تورم و خشکی انگشتان، بازوها، پاها و مچ دست‌ها باشد که در دو طرف بدن به شکل همزمان رخ می‌دهد، به‌ خصوص بعد از اوقات بیدارشدن از خواب.

نشانه‌های آرتروز عفونی شامل تب و لرز، تورم مفاصل و تُردی آن‌ها و همین‌طور درد شدیدی باشد که ناشی از هرگونه جراحتی در نقاط مختلف بدن است.

در کودکان تب‌کردن متناوب، از دست‌دادن اشتها، کاهش وزن، کم‌خونی یا نقاط خارش لک‌مانند روی بازوها، پاها و بدن می‌تواند نشانه‌ی ابتلا به یکی از انواع آرتروزهای روماتیسمی کودکان باشد. انواع دیگر آرتروز روماتیسمی کودکان با سفتی مفاصل، لنگیدن یا ورم مفاصل همراه است.

آرتروزهای روماتیسمی می‌توانند نتیجه مریضی، خستگی، کاهش اشتها ( که به کاهش وزن هم منجر می‌شود) و درد مداوم ماهیچه‌ها باشند.

آثار و علایم آرتروز روماتیسمی تنها به ستون فقرات و مفاصل ختم نمی‌شود. آرتروز روماتیسمی می‌تواند باعث اختلال در فرآیند تنفس و کارکرد ریه‌ها و همین‌طور نارسایی‌های قلبی شود. حتی نشانه‌هایی از بم‌شدن صدا و خشکی و قرمزی چشم هم به عنوان عوارض ابتلا به آرتروز ذکر شده است.

با دکتر خود در مورد آرتروز صبحت کنید اگر...

  • درد و خشکی به سرعت اتفاق بیافتد، خواه به خاطر آسیب‌دیدگی باشد یا یک عامل ناشناخته.
  • درد با تب هم همراه باشد.
  • درد به سرعت گسترش پیدا کند و با قرمزی و خارش و تُردی مفاصل همراه باشد.
  • شما در بازوها، پاها یا کمرتان بعد از کمی نشستن یا خوابیدن احساس درد و خشکی کنید.

منبع: Webmd

می خواهم ماساژ بگیرم