نکاتی در مورد ماساژ تراپی برای درمان و سلامتی

نکاتی در مورد ماساژ تراپی

اصطلاح «ماساژدرمانی» یا «ماساژتراپی» شامل تکنیک‌های زیادی می‌شود. در واقع نوع ماساژی که داده می‌شود معمولاً به نیازها و وضعیت فیزیکی شما بستگی دارد. به طور کلی، ماساژ تراپیست‌ها روی عضله و دیگر بافت‌های نرم کار می‌کنند تا شما احساس بهتری داشته باشید.

تحقیقات علمی‌بسیاری بر روی ماساژتراپی انجام شده که دارای نتایج کاملا واحدی نیستند و بعضا هم تضادهایی در آن‌ها دیده می‌شود، اما اکثر شواهد نشان می‌دهد که ماساژ تاثیری مفید بر روی درد و دیگر عوارض مرتبط با وضعیت‌های مختلفی دارد که موجب ناراحتی در فرد می‌شوند. در این مطلب به شش چیزی که شما باید در مورد ماساژدرمانی برای سلامت بدانید پرداخته شده است:

شواهد نشان می‌دهد که ماساژ تراپی می‌تواند برای برخی از وضعیت‌هایی که منجر به درد در فرد می‌شوند، مانند کمر درد و گردن درد مزمن، به کار آید. هرچند، تحقیقاتی که بر روی اثرات ماساژ روی سردرد انجام شده است هنوز در مراحل اولیه ی خود است.

 

تحقیقات نشان می‌دهد که حداقل در کوتاه مدت، ماساژ برای بیماران مبتلا به سرطان می‌تواند به کاهش درد منجر شود. مستندات نشان داده که ماساژ تراپی هم چنین می‌تواند باعث بهتر شدن حال بیماران سرطانی و آرامش آن ها شود.

 

بررسی ای که بر روی تحقیقات پیشین اخیراً انجام شده، به این نتیجه انجامیده که ماساژ تراپی می‌تواند به کاهش افسردگی کمک کند. هرچند، بررسی ای مشابه در سال 2013 به این نتیجه منجر شد که شواهد کافی برای فهمیدن این که آیا ماساژ به مادران حامله ای که مبتلا به افسردگی هستند کمک می‌کند وجود ندارد.

Related image

یک بررسی علمی‌در سال 2010 به این نتیجه انجامید که ماساژ تراپی ممکن است به طور موقت درد، خستگی، و دیگر عوارض مرتبط با فیبرومیالژیا را کاهش دهد. محققان این تحقیق یادآوری کردند که این نکته مهم است که ماساژ تراپیست باعث ایجاد درد در فرد ماساژ گیرنده نشود.

 

تحقیقات مختلفی بر روی اثرات ماساژ درمانی بر روی نوزادان زودرس انجام شده تا مشخص شود آیا ماساژ اثرات مفیدی بر روی آن ها دارد یا خیر. یک بررسی علمی‌در سال 2010 نشان داد که ماساژ بر روی نوزادان زودرس با فشار ملایم می‌تواند به افزایش وزن بیانجامد.

 

ماساژ درمانی هنگامی‌که توسط ماساژ دهنده‌های آموزش‌دیده انجام شود، دارای ریسک کمتری است. هرچند، ماساژ تراپیست‌ها باید برخی از اقدامات احتیاطی را در مورد افرادای که دارای مشکلات سلامت خاصی هستند انجام دهند. شما باید با پزشک یا متخصص سلامت خود در مورد بی خطر بودن ماساژ صحبت کنید.

shabda

منبع: ncih.nih.gov

 

می خواهم ماساژ بگیرم