سه تکنیک ماساژ دستی برای تسکین درد مفاصل

دستان ما از سوی ما عشق و توجهی دریافت نمی‌کنند. ما از آن ها هر روز، و تقریباً برای انجام هر فعالیتی استفاده می‌کنیم، اما آیا آن ها توجهی که لایقشان است را از جانب ما دریافت می‌کنند؟ خیر. در عوض، وقتی ما عصبانی ایم، آن ها را مشت می‌کنیم، وقتی نگرانیم آنها را جمع می‌کنیم و وقتی خجالت می‌کشیم در جیب مان قرارشان می‌دهیم.

برای هر کسی که با آرتروز دست و پنجه نرم می‌کند، این احساسات را عمیق‌تر از هر کس دیگری می‌بیند.

وقتش رسیده که دستان شما به آن چه که لایقش هستند برسند. تحقیقات نشان داده که ماساژ به کاهش تولید ماده ی نوروترانزمیتر P کمک می‌کند، که باعث کاهش درد می‌شود. همچنین، ماساژ به افزایش جریان خون پر از اکسیژن به مفاصلی که ممکن است کوفته باشند کمک می‌کند و باعث کاهش درد آن ها می‌شود. در ادامه ی مطلب، سه تکنیک از تکنیک های زیادی که تراپیست های ماساژ انجام می‌دهند تا تنش و درد را در دستان شما کمتر کنند معرفی می‌شود.

 

1- افلوراژِ (effleurage) مچِ دست

بگذارید اول این اصطلاح را تعریف کنیم. افلوراژ اصطلاح رسمی‌استفاده شده برای یکی از پنج حرکت ماساژ سوئدی است. این تکنیک باعث می‌شود تا در بالای دست، هر عضله به صورت منفرد از تنش عضلانی خلاص شود وباعث تحریک گردش جریان خون شود. علاوه بر این، طبیعت کم‌فشار این ماساژ ملایم باعث ایجاد آرامش در فرد می‌شود.

 

2- مالش سکه‌ای!

به حالتی فکر کنید که شما یک سکه ی پول ر ا بین انگشتانتان می‌مالید. این حالت دقیقاً حالت تکنیک مالش سکه­ای است. این تکنیک باعث افزایش جریان خون در انگشتان شما می‌شود. جریان یافتن بیشتر خون موجب کاهش درد مفصل شده و اجازه می‌دهد که انگشتان شما راحت تر  خم و راست شوند، بی آن که درد بگیرند.

 

3- افلوراژ (effleurage) کف دست

با استفاده از همان حرکتی که در افلوراژ مچ دست انجام می‌شود، تراپیست شما ممکن است که این تکنیک را بر روی کف دستان شما انجام دهد تا فشار «تونل کارپال» را کم کند. در کنار ریلکس شدن عضلات کف دست شما، این تکنیک باعث کشش بیشتر دست شده و برخلاف حالتی که ما مشغول تایپ روی کیبرد، در دست داشتن گوشی تلفن یا گرفتن یک فنجان کافه هستیم قرار می‌گیرد.

 

منبع: Envyblog

می خواهم ماساژ بگیرم