ماساژ تراپی برای تورم بدن

 ماساژ لمفاتیک و فواید علمی آن

 تورم وضعیتی است که در آن تجمع و انباشتگی مایع­ها در بافت‌های بدن موجب عرق‌کردن می‌شود. تورم معمولاً بخش‌های مستقل بدن را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، مانند اندام‌های مختلف. دلایلی که باعث ایجاد تورم می‌شوند مختلف هستند و ماساژتراپی احتمالاً نمی تواند به صورت سیستماتیک تاثیری در جلوگیری یا متوقف‌ساختن این دلایل داشته باشد. با این حال، ماساژتراپی می تواند برای دلایل داخلی و کوچک‌تر ایجاد تورم موثر باشد.

ماساژ همواره باید پس از مشورت بیمار با متخصص پزشکی‌اش انجام شود. این ماساژ همواره باید توسط ماساژتراپیستی با تجربه و مورد تایید انجام گیرد، زیرا اگر این ماساژ توسط یک شخص آماتور انجام شود یا به طور صحیح انجام نشود، می‌تواند بیش از نفع ضرر داشته باشد.

ماساژتراپی لمفاتیک برای تورم

این ماساژ شامل یک ماساژ سبک لمسی است که می‌تواند به ارتقای سیستم لمفاتیک بیانجامد. اگر مشکلی در کارکرد سستم لمفاتیک وجود داشته باشد، به عرق کردن، سردرد، کوفتگی عضلات، خستگی، بی­حالی، درد مفاصل، و ابتلای مکرر به سرماخوردگی و آنفلوانزا منجر می‌گردد.

ماساژ لمفاتیک باعث تحریک سیستم زهکشی و آبکشی (خالی کردن آب­ های زیر بافت‌های پوستی) لمفاتیک می شود. این مساله به تقویت زهکشی مایعات انباشت شده می‌انجامد و به بازیابی کارکرد طبیعی سیستم زهکشی لمفاتیک کمک می‌کند. این ماساژ شامل تکنیکی است که در آن لمسی ملایم و آرام با بدن ماساژگیرنده برقرار می‌شود و در آن سرانگشتان تراپیست به سمت قلب حرکت می‌کنند (که جهت حرکت مایعات لمفاتیک است).

Related image

ماساژ پا برای تورم فواید ماساژ لمفاتیک

ماساژ تراپی لمفاتیک باید توسط ماساژتراپیست‌های حرفه‌ای و زبده انجام گیرد. تنها فشاری سبک و ملایم با حرکت‌های ریتمیک دایره‌ای باید برای تحریک سیستم لمفاتیک استفاده شود تا عملکرد آن بهبود یابد.

ماساژ لمفاتیک، اگر درست انجام شود، به از میان بردن بلوکاژهای سیستم لمفاتیک یاری می رساند. این ماساژ به افزایش جریان لمف در بدن که در عوض به از میان برداشتن سموم و ضایعات بدن می‌انجامد و متابولیسم را ارتفا می‌بخشد و سیستم بدنی انسان را قوی‌تر می‌کند. بعد از انجام این ماساژ، بیمار احساس آرامش، پر از انرژی شدن و شادابی می‌کند. همچنین ممکن است بیمار احساس تشنگی کند و آب بسیاری بنوشد.

فایده ی ماساژ لمفاتیک برای استرس

این ماساژ به کاهش استراس و بخشیدن انرژی دوباره به شما –اگر خسته یا بی حال هستید یا مریض بوده اید- کمک می‌کند. این ماساژ با آرام کردن سیستم عصبی، احساس ناراحتی و افسردگی را کاهش می‌دهد و به بهبود کیفیت خواب نیز کمک می‌نماید.

shabda

منبع: کلیک ماساژدرمانی epainassist

می خواهم ماساژ بگیرم