ماساژتراپی به بهبود اندومتریوزیس و دردهای ناشی از آن منجر می‌شود

اندومتریوزیس ( Endometriosis)

 حالتی دردناک در زنهاست که هنگام اتفاق افتادن باعث می‌شود تا سلول های اندومتری از رحم به بقیه ی بخش های بدن زنان انتقال پیدا کنند. این اتفاق هنگامی‌رخ می‌دهد که هورمون های بدن، این سلول ها را انگیخته می‌کنند، چیزی شبیه به عادت ماهانه در زنان.  ته مانده ی این سلول ها که خونی هستند تجمیع و باعث به وجود آمدن اندومتریوزیس در زنان می‌شوند. این اتفاق باعث ایجاد زخم و درد در زنان می‌شود و همچنین ممکن است به ناباروری آنها بیانجامد.

گفته می‌شود که به طور میانگین از هر ده زن، یکی به این عارضه مبتلا می‌شود.همچین دلیل حدود ۴۵ درصد ناباروری ها این عارضه است.

بنا به نظر برخی از محققان، ماساژتراپی یکی از راه هایی ست که می‌تواند به از بین بردن درد اندومتریوزیس منجر شود. مساله ی دیگری که به ابتلا به اندومتریوزیس می‌انجامد داشتن استرس است. از آنجایی که ماساژتراپی در زنان می‌تواند تا حد قابل توجهی به کاهش و از بین بردن استرس منجر شود، از این جنبه نیز ماساژتراپی راهی مناسب برای پیشگیری و بهبود اندومتریوزیس است. ماساژتراپی همچنین با بهبود سیستم ایمنی بدن از طریق ماساژ لمفاتیک می‌تواند از ابتلا به این عارضه جلوگیری کند. سیستم لمف در بدن خط مقدم  دفاع در برابر ویروس و ابتلا به مرض است بنابراین تقویت سیتم لمف می تواند جلوی بسیاری از عارضه های ناشی از ضعف آن را که اندمتریوزیس نیز یکی از آن هاست جلوگیری کند. این مسئله از آن جهت حائز اهمیت است که مراحل تشخیص و درمان بیماری های غذذ لمفی پیچیده و پرهزینه است، بنابراین با انجام درمان های پیشگیرانه چون ماساژدرمانی می توان از ابتلا به این بیماری ها از همان ابتدا پیشگیری به عمل آورد. ضمن این که از سایر مزایای آرامش و سلامت بخش آن نیز بهره مند شد.

 

منبع Centerpointmn.com

می خواهم ماساژ بگیرم