تاثیر مثبت ماساژدرمانی بر سوء هاضمه و ناراحتی‌های شکمی

ماساژ درمانی و سوء هاضمه و ناراحتی‌های شکمی

گرفتگی های گاه به گاه شکم، نفخ، گاز و ناراحتی می‌تواند نشانه‌ این باشد که شما چیزی را خورده‌اید که با طبع شما سازگار نیست. تکنیک‌های ساده ماساژ درمانی می تواند به کاهش این ناراحتی‌های معده و سوء هاضمه‌ ها کمک کند.

هنگامی که شما این احساس‌ها را تجربه می‌کنید تلاش کنید تا بر روی تخت یا نیمکت دراز بکشید و استراحت بکنید. بعد نفس عمیقی بکشید.  دست خود را به آرامی بر روی شکم و مناطق اطراف آن با یک حرکت دایره‌ای بچرخانید و به نزدیک منطقه‌ای که در آن ناراحتی وجود دارد توجه کنید...

ممکن است به نظر برسد که این فشار درد را بدتر می‌کند، اما به آرامی کار خود را ادامه بدهید و در عین حال مراقب باشید. انگشت‌تان را مستقیما بر روی نقطه‌ی مورد نظر فشار دهید اما نه آن‌قدر محکم که باعث ایجاد درد یا نفخ در این نقاط شود.

Related image

شما همچنین می توانید کولون عرضی خود را چند بار با نوک انگشتان خود دنبال کنید. روده بزرگ شما درست در زیر قفسه دنده‌های شما عمود بر قفسه‌ی سینه ادامه دارد. با یک حرکت ریتمیک و متناوب انگشتان خود را بر روی مناطق یادشده از راست به چپ فشار دهید و جابه‌جا کنید. سپس بر روی امتداد کولون نزولی پایین بیایید و تا جایی که به کفل‌ها برسید این کار را ادامه بدهید. این حرکت را برخلاف جهت عقربه‌های ساعت بر روی سمت دیگر مناطق شکمی انجام دهید و در امتداد کولون نزولی پایین بیایید. سپس به همین طریق  ماساژ را ادامه دهید تا تسکینی که به آن نیاز دارید را به دست آورید.

اگر این حرکات برای شما بیش از حد سخت به نظر می‌رسد  می‌توانید با تراپیست‌های مراکز شبدا تماس بگیرید و درخواست یک برنامه مدون را بکنید تا ناراحتی‌های شکمی شما برطرف گردند.

shabda

منبع: Palo Alto massage center

می خواهم ماساژ بگیرم