ماساژ برای میوفاسیا ( Myofascial)

ماساژ برای میوفاسیا (Myofascial)

درد مزمن ناشی از کوفتگی عضلانی، توسط یک تمرین یا به چالش کشیدن بیش از حد عضلات ایجاد می‌شود. سندرم میوفاسیا (درد عضلات جونده و تاندون) در حال پیشرفت است. درد از مناطق حساس که به عنوان نقاط ماشه‌ای شناخته می شوند، شروع می گردد و از طریق عضلات خاص و یا بافت همبند به دیگر بخش ها فرستاده می‌شود.

 به گزارش دکتر رابرت بنت، سندروم میوفاسیا بهترین شیوه تحقیقات روماتولوژی بالینی می‌باشد که علائم آنها در مقالات پزشکی در قرن گذشته شرح داده شده است، که به تازگی به عنوان اختلالات هدف توسط مطالعات علمی نشان داده شده است.

چه چیزی به‌وجود آورنده علائم بیماری است؟

شایع ترین علت، انقباض عضله است که می‌تواند به علت استرس جسمی، روانی یا عاطفی و هم‌چنین به علت حرکت تکراری ایجاد شود. این گروه از عضلات محکم، طیف وسیعی از حرکات را محدود می‌کنند. به گفته دکتر بنت، درد به صورت دورانی تحریک می‌شود. درد عضلات جونده و تاندون، زنان و مردان را به صورت همزمان تحت تاثیر قرار می‌دهد، حتی زنان بیشتر از مردان از میوفاسیا رنج می‌برند. ماساژ ریلکسی مستمر به یک اندازه برای زنان و مردان موثر است. اگر شما احساس گره‌های عضلانی یا درد دارید که به طور پیوسته بدتر می شود، ماساژ ریلکسی مستمر به کاهش درد کمک می‌کند.

آرامش عضلات پیوسته

در ماساژ ریلکسی مستمر، تراپیست‌های حرفه ای ما در پرداختن به دردی که از انقباض عضلات می‌آید با تجربه هستند. بسته به نیازهای فردی شما، ماساژ عضلات جونده و تاندون (میوفاسیا)، ممکن است شامل:

• ماساژ دیپ تی‌شو، گره‌ها را مورد هدف قرار می‌دهد و تنش مزمن با نوازش در سراسر ماهیچه‌ها، آرامش می‌کند. فشار عمیق در فاسیا (لایه محافظ اطراف مفاصل، استخوان‌ها و عضلات) گاهی اوقات می‌تواند کمی ناراحت‌کننده باشد ولی مزایای طولانی‌مدت به مراتب برای درد های کوتاه‌مدت بیشتر است.

• ماساژ هات‌استون، سطح صافِ سنگِ گرم‌شده در آب موجب افزایش گردش خون و شل‌شدن عضلات می ‌شود، بنابراین تراپیست شما می‌تواند به لایه‌های عمیق‌تری برسد که به کاهش درد، ترویج آرامش و رهایی از استرس کمک شایانی می‌کند. سنگ گرم به گسترش عروق خونی شما کمک می‌کند، در نتیجه گردش خون بهتر و اثر آرام‌بخش فوری حاصل می‌شود که می‌تواند به کاهش استرس و همچنین تسکین درد مزمن کمک کند.

اگر تمایل به آزاد سازی تنش در عضلات جونده را دارید، ابتدامطمئن شوید که به تراپیست خود هشدارهای لازم را داده‌اید. این مورد شامل کشش ملایم، فشار و موقعیت مفاصل شما در زوایای مختلف می‌شود که ایجاد یک کشش طبیعی می‌کند. همراه با ترغیب اسپاسم‌های عضلانی به استراحت، می‌تواند به چسبندگی فاسیا آسیب دیده و شکسته‌شده کمک کند.

مزایای اضافی

سندرم فیبرومیالژیا می‌تواند شانس شما را در تجربه اضطراب، افسردگی و بی‌خوابی افزایش دهد. ماساژ عضلات جونده و تاندون یک راه موثر برای حل این مسایل قبل از افزایش سطح درد می‌باشد. نگران نباشید، در نظر گرفتن زمان برای استراحت با یک ماساژ باعث بیانیه ای قدرتمند در مورد اهمیت سلامتی شما می باشد. آنچه که بیشتر، اثرات آرامش بخش دارد ماساژ تجمعی می باشد، به این معنی که ماساژ ریلکسی مستمر در ساخت و حفظ سلامت شما کمک می کند. با هدف قرار دادن نه تنها عضلات منقبض و یا فاسیا که باعث درد در نواحی دیگری از بدن شما می شود، بلکه پرداختن به استرس که ممکن است باعث چنین سفتی عضلانی در وهله اول باشد، شما و تراپیست تان در حال ایجاد یک مجموعه ای قدرتمند از سلاح برای نبرد با سندرم درد عضلات جونده و تاندون می باشید.

 

می خواهم ماساژ بگیرم