ماساژ برای اضطراب

ماساژ برای اضطراب

در طول یک دوره زمانی که هر روز استرس جدیدی گریبان ما را می‌گیرد، جای تعجب نیست که ماساژ به یک وسیله کاهش اضطراب بسیار محبوب تبدیل شده باشد. آمریکایی‌ها به ماساژ فراتر از وسیله آرامش نگاه می‌کنند. مری بث براون از انجمن ماساژ درمانی آمریکا می‌گوید:" ماساژ می‌تواند برای انواع شرایط، از جمله آرتروز، درد کمر، بی‌خوابی، سردرد، اضطراب، مشکلات گردش خون و بهبود آسیب‌های ورزشی موثر باشد."

چه عواملی باعث اضطراب می شود؟

بدن انسان برای پاسخ به خطر، مانند حمله حیوانات وحشی، طوری طراحی شده که هم می‌تواند فرار کند و هم مبارزه کند. هر دو این اقدامات نیاز به سطوح اضافی از کورتیزول در بدن دارد که به عنوان " هورمون استرس" شناخته شده است. کورتیزول باعث سرکوب سیستم ایمنی بدن می‌شود و سطح قند خون را افزایش می‌دهد تا ماهیچه‌های ما را برای ستیز یا گریز آماده کند. اما از آنجایی که بسیاری از مشکلات امروزه به مانند حمله حیوانات وحشی نیست، حفظ سطح کورتیزول درسطح بالا می‌تواند منجر به مشکلات گوارشی، سردرد و بی‌خوابی شود. در چنین موقعیتی است که ماساژ نقش بسزایی ایفا می‌کند.

ماساژ چگونه کمک می‌کند؟

اگر شما دارای علائم اضطراب در شانه‌ها، پشت و گردن هستید، ماساژ حرفه‌ای می‌تواند بدون در نظر گرفتن این‌که در کدام محل شما دارای کشش هستید، به طور خاص آن مناطق را مورد هدف قرار دهد. ، مطالعات نشان داده‌اند که ماساژ باعث افزایش سطح آکسی‌توسین و سروتونینِ بدن شده و منجر به کاهش استرس می‌گردد. احساس آرامش ایجاد شده توسط ماساژ ریلکسی مستمر، باعث کاهش فشار خون نیز می‌شود.

هنگامی که بدن شما در حالت آرامش است، سیستم عصبی شما با پایین آوردن ضربان قلب و بهبود تنفس به این آرامش پاسخ می‌دهد. خواب عمیق این حالت را آسان‌تر می‌کند، چرا که ماهیچه‌های شما به یاد می‌آورند به اندازه کافی نیاز به بازسازی در خانه را دارند، که شما را قادر به لذت بردن از یک زندگی سالم می‌کنند.

می خواهم ماساژ بگیرم