ماساژ برای کمردرد

ماساژ برای کمر درد

می‌توان گفت اکثر مردم تجربه درد کمر را دارند. در واقع زمانی که به دنبال اطلاعات در مورد ماساژ هستیم، بیشتر مردم "ماساژ پشت" را  نسبت به ماساژ شانه، زانو، دست‌ها، گردن و یا هر بخش دیگری از بدن بیشتر جستجو می‌کنند. پشت شما دارای ماهیچه‌ها و رباط‌هایی هستند که سخت کار می‌کنند و باعث احساس فشار و درد در نواحی مختلف پشت می‌شوند.

بر اساس گزارش موسسه ملی اختلالات عصبی و سکته مغزی، درد پشت، دومین بیماری شایع عصبی در ایالات متحده است و انجمن کایروپراکتیک آمریکا تخمین زده است که از هر ده نفر، هشت نفر درد را در برخی از نقاط کمر، تحمل می‌کنند.

مطالعات کمر درد

مجله آکادمی پزشکان خانواده آمریکا گزارش می‌دهد، مردمی که تجربه درد کمر داشته‌اند با گرفتن ماساژهای ریلکسی مستمر نسبت به کسانی که تجربه ماساژهای ریلکسی نداشتنه‌اند، بیشتر تسکین می‌یابند.

هنگامی که مجله بین‌المللی علوم اعصاب نیز به مطالعه و بررسی اثرات ماساژ ریلکسی مستمر بر آرامش عضلات می‌پردازد، از روی مقایسه دو گروهی که یک سری تحت ماساژ ریلکسی مستمر هستند و گروهی که ماساژ نمی‌گیرند، اعلام می‌کند که احساس درد، اضطراب و افسردگی کمتری در گروه اول مشاهده می‌شد.  

احساس راحتی

زمانی که دنده‌ها و یا مفاصل قفسه سینه تحرک خود را از دست می‌دهند ماساژ می‌تواند به کاهش اسپاسم‌های عضلانی کمک کند. در نتیجه موجب عملکرد بهتر مفاصل می‌شود. این امر حتی ممکن است به افزایش تحرک مفصل ساکروایلیاک یا دنبالچه توسط ماساژ ماهیچه های گلوتئال و انتشار تنش در بافت کمک کند. همراه با افزایش انواع دیگر درمان‌های پزشکی، ماساژ ریلکسی مستمر می‌تواند کمک قابل توجهی به درد های اتفاقی و یا مزمن کند. درد مزمن به علت تحرک محدود مفاصل مهره‌ها، لگن و دنده و یا به فشرده سازی از طریق اعصاب، اسپاسم عضله، بیماری یا اختلال ساختاری بوجود می‌آید.

 برای یافتن منطقه دقیق درد نیاز به تراپیست حرفه‌ای و با سابقه است.

آرامش و سلامتی

علاوه بر تسکین درد، ماساژ مزایای دیگری نیز فراهم می‌کند. ماساژ Spa یک نقش فعال در بهبود سلامت کلی شما بازی می‌کند، زیرا ماساژ ریلکسی مستمر کمک می‌کند تا بدن شما یک سطح بالاتر از آرامش را تجربه کند. این امر باعث کاهش استرس، بهبود خواب و افزایش اندورفین می شود که به عنوان مسکن طبیعی درد عمل می‌کند. بدن شما پس از یک جلسه ماساژ ریلکسی می‌تواند عملکرد بهتری داشته باشد زیرا با افزایش جریان خون، اکسیژن مغذی را به عضلات شما می رساند و مواد متابولیسم شده کثیف را از اعضای داخلی بدن دور می‌سازد. همچنین ماساژ ریلکسی مستمر انعطاف‌پذیری بیشتر، عضلات آرام و مفاصل سرحال تر در هنگام حرکت را فراهم می کند.

انواع ماساژ

بسته به اهداف و یا وضعیت جسمانی تان، ماساژ ریلکسی ممکن است یک نوع خاص از ماساژ، یا ترکیبی از چند نوع ماساژ باشدکه شامل:

• ماساژ سوئدی، رایج ترین نوع ماساژ در آمریکا است. آرام، ملایم و با فشار کم تا متوسط.

• ماساژ دیپ تی‌شو، با فشار عمیق‌تر در سراسر ماهیچه‌های شما.

• ماساژ هات اِستون، با استفاده از سنگ‌های گرم‌شده در آب برای افزایش گردش خون و شل‌شدن عضلات.

 هر سبک ماساژی دارای مزایای خاص خود است، بنابراین با تراپیست‌تان راجع به کمر درد خود صحبت و مشورت کنید، تا در مورد سبک ماساژی که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید. شما ممکن است تصمیم به گرفتن ماساژ در یک سبک خاص و تکرار آن در هر جلسه دیگر داشته باشید و یا تصمیم به ترکیب سبک‌های مختلف در زمان‌های مختلف گرفته باشید. در هر صورت باید دریابید که کدام سبک ماساژ ریلکسی باعث احساس آرامش بیشتر و رهایی از درد، استرس و تنش می‌شود.

می خواهم ماساژ بگیرم