ماساژ برای آرتریت

ماساژ برای آرتریت

آرتریت اصلی‌ترین دلیل ناتوانی است که از کیفیت زندگی می‌کاهد و هزینه‌های درمانی سنگینی هم دارد. تنها در ایالات متحده نزدیک به 46 میلیون نفر به آرتریت مبتلا هستند که حداقل نیمی از آن‌ها می‌گویند که آرتریت در فعالیت‌های رومزه‌شان ایجاد مشکل کرده است.

اما خبرهای خوبی هم در راه است! تحقیقات جدید نشان داده که ماساژ می‌تواند در کسانی که به آرتریت مبتلا هستند بسیار موثر باشد. کاهش درد و ناراحتی‌ها از یک‌سو و افزایش توانایی‌های حرکتی این افراد، فوایدی هستند که دریافت ماساژهای مستمر می‌تواند آن‌ها را به همراه داشته باشد. ما در مراکز تخصصی ورزش و ماساژ شبدا برنامه سلامتی را آماده کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند تا از طریق آن دردهای مزمن آرتریتی را تسکین دهید.

مرروی کوتاه بر تاریخچه غلبه بر دردهای آرتریتی

بیش از 2000 سال پیش، فیزیکدان یونانی هیپوکراتوس نوشت که پزشک‌ها باید در زمینه " مالشی که می‌تواند مفصل شل‌شده را سفت و مفصل بسیار سفت‌شده را شُل کند" تجربه داشته باشند. فرآیندی که امروز نام ماساژ را بر آن گذاشته‌اند و به عنوان یک راهکار مطلوب برای غلبه بر دردهای آرتریتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مراکز شبدا ماساژتراپیست‌های حرفه‌ای ما کمک می‌کنند تا حرکات مفاصل بهبود یابد، ماهیچه‌های تحت فشار تسکین بیابند و جریان خون و مواد مغذی به زیر پوست و بافت‌های ماهیچه‌ای زیرین روان‌تر شود. به علاوه این آرامش و تسکین کمک می‌کند تا سیکل درد و استرسی که اغلب باعث به وجود آمدن آرتریت می‌شود شکسته شود.

مطالعات بالینی

در سال 2006 محققانی از مرکز تحقیقاتی پیشگیری دانشگاه ییل ( Yale Prevention Research Center)  در یک دوره 16 هفته‌ای 64 داوطلب مبتلا به آرتریت را مورد بررسی قرار دادند. این آزمون نشان داد که ماساژتراپی انعطاف‌پذیری را بهبود می‌بخشد، از درد می‌کاهد و محدوده تحرک را در شرکت‌کنندگان بیشتر می‌کند. این اولین آزمایش علمی صورت گرفته در رابطه با تأثیر ماساژ بر آرتریت در آمریکا بود و نشان داد که باور ماساژتراپیست‌ها در مورد اثرات درمانی ماساژ بی‌اساس نیست. آدام پِرلمن، یکی از محققان می‌گوید: " سرانجام ماساژ می‌تواند تکیه بیماران را بر مراکز درمانی کم کند و از هزینه‌های اضافی تحمیل‌شده سلامتی بکاهد. ما اُمیدواریم نشان دهید که این درمان کمکی نه تنها مفید و ایمن است که به لحاظ هزینه‌ای نیز باصرفه محسوب می‌شود."

ماساژ باعث راحتی، آرامش و خواب بهتر می‌شود

تحقیقات صورت گرفته در انستیتو علوم لمسی ( Touch Research Institute) در دانشکده پزشکی میامی نشان داد که دریافت ماساژ می‌تواند باعث کاهش عصبانیت و درد و افزایش قدرت مفاصل در مبتلایان به آرتریت شود. به علاوه یکی از آثار ابتلا به آرتریت دشواری‌های خواب است. به گفته تیفانی فیلد، پزشک و رییس همین مرکز، وقتی ما وارد خواب عمیق می‌شویم مواد شیمیایی مخصوصی در بدن ترشح می‌شود. با دریافت ماساژهای ریلکسی مستمر، تراپیست‌های ما می‌توانند به شما کمک کنند تا خواب عمیق‌تری داشته باشید. تجربه این خواب عمیق بسیار مهم است چرا که مراحل بازیابی و بازسازی بدن در این اوقات اتفاق می‌افتد. بنابراین نه تنها ماساژ می‌تواند به شما خواب عمیق‌تری ببخشد بلکه می‌تواند از دردهای روزانه‌تان هم بکاهد.

داشتن ارتباطات، کلید حل مشکل است

در مراکز تخصصی ورزش و ماساژ شبدا ما با انواع گونه‌های آرتریت آشنایی داریم. این وضعیتی مزمن است و درمان قطعی ندارد. تراپیست‌های حرفه‌ای ما از انواع مختلف ماساژ استفاده می‌کنند تا با نیازهای اختصاصی بدن شما هماهنگی داشته باشند. البته از همه مهم‌تر، ما پیش از شروع هر جلسه از ماساژ، در حین آن و بعد از آن در ارتباط مداوم با شما هستیم. این مسئله باعث می‌شود تا تراپیست ما خیالش از بابت فهم نیازهای شما راحت شود و شما ماساژی را دریافت کنید که هم لذت‌بخش است و هم فواید درمانی دارد. با این حال اگر در مورد هر کدام از ناراحتی‌ها و بیماری‌هایتان دچار تردید هستید با پزشکتان مشورت کنید.

فواید ماساژهای ریلکسی مستمر چیست؟

این زیبایی ماساژ است که نه تنها هر جلسه‌اش فوق‌العاده است بلکه فواید درمانی آن در صورت تکرارش در جلسات منظم چندین برابر می‌شود. هرچقدر که بیشتر ماساژ می‌گیرید، بیشتر احساس سلامتی می‌کنید. برنامه‌های ما هم به گونه‌ای تنظیم شده تا بتوانید با دریافت جلسات منظم از تخفیف‌های بیشتر و امتیازهای ویژه استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر به بسته‌های عضویت شبدا نگاهی بیندازید.

می خواهم ماساژ بگیرم