ماساژ برای انحراف ستون فقرات یا اسکولیوزیس Scoliosis

چه اینکه شما مبتلا به اسکولیوزیس مادرزادی باشید که از زمان تولد همراه شما بوده باشد و چه این که مبتلا به اسکولیوزیس عصبی- عضلانی که ناشی از ضعف یا بیماری عضلانی است ویا اسکولیوزیس عملکردی که ناشی از صدمه، وضعیت ایستایی، انقباضات عضلانی یا الگوهای جبرانی بدن است، ماساژریلکسی مستمر کمک کننده و موثر خواهد بود.

ژورنال Bodywork and Movement Therapies”" گزارشی را درمورد اثرات ماساژ ریلکسی دو بار در هفته به مدت هشت هفته منتشر کرد که در آن مولف، Michael Hamm چنین نتیجه می­گیرد: میزان دردهای گزارش شده، الگوهای خواب و محدودیت­های عملکردی، همگی به صورت قابل توجهی طی دوره مد نظر بهبود یافتند و ماساژ یک ابزار بسیار مناسب است.

مشورت با کارشناس

ماساژتراپیستها و دیگر شاغلین در عرصه سلامتی، می­توانند برای تسکین اسکولیوزیس با هم همکاری کنند. نوع ماساژی که می‌گیرید بسته به وضعیت‌تان متفاوت خواهد بود. بنابراین مطمئن شوید که به ماساژتراپیست مراکز ما درمورد محدودیت­های فیزیکی یا دردی که تجربه کرده­اید، اطلاعات صحیح و کاملی بدهید.

انواع درمان

موسسه مطالعات سلامت "The Institute for Integrative Healthcare Studies" چندین تکنیک را که به ویژه برای افراد مبتلا به اسکولیوزیس کمک کننده هستند، شناسایی کرده است:

  1. ماساژ سر و صورت، به آرامی تنش را درعضلات و مفاصل رها ساخته و در بهبود تحرک و کاهش استرس کمک کننده است.
  2. ماساژ دیپ تیشو، فشار زیادی را وارد کرده که به کشش عضلات سفت و افزایش گردش خون جهت تسکین درد کمک می­کند.
  3. ماساژ سوئدی، فشار متوسطی ایجاد کرده که مشکلاتی مثل درد پشت، سردرد، بیخوابی و تنفس سطحی را کاهش می­دهد.

ماساژ ریلکسی مستمر مزایای دیگری نیز دارد. علاوه بر تقویت سیستم ایمنی و فشار خون، سطح استرس را کاهش داده و در بهبود کیفیت خواب و ایجاد حس راحتی و آرامشی که تا مدتهاپس از اتمام ماساژ به طول  می­انجامد، دخیل است.

می خواهم ماساژ بگیرم