ویژگی ها

  • کمک به تسکین دردهای مربوط به کمر، گردن و عضلات پا.
  • کاهش تنش های عصبی به وجود آمده دراثرتغییرات هورمونی.
  • اصلاح الگوی خواب و افزایش گردش خون درغدد لنفاوی.

درباره ماساژ دوران بارداری

ماساژ دوران بارداری برمبنای ماساژ سوئدی صورت می‌گیرد و برای زنانی که دوران بارداری نرمال و کم خطری را می‌گذرانند و از دردهای مربوط به کمر، گرفتگی عضلات پا، تورم پاها و مشکلات خواب و سردرد رنج می‌برند مناسب است. این ماساژ که پس از هفته سیزدهم بارداری قابل دریافت است، به طورکلی یک انتخاب مکمل و فوق‌العاده برای مراقبت‌های دوران بارداری به حساب می‌آید.

تکنیک‌های ماساژ در این دوره، با توجه به وضعیت جسمانی و علائم روزانه شخص انتخاب می‌شوند و بالشتک‌های نرم برای کاهش فشاراضافی برروی کمر و لگن مورد استفاده قرار می‌گیرند. فشار اضافی دراین مناطق، می‌تواند به دردهای غیرضروری و یا درد شکم منجر گردد، بنابراین به طور طبیعی  تراپیست‌ها تلاش می‌کنند تا از هرگونه درد غیرطبیعی جلوگیری کنند.

ماساژ بارداری نه تنها به تسکین درد کمر و تورم پا کمک می‌کند، بلکه با تمرکز ماساژتراپیست بر ناحیه سر و گردن و شانه‌ها، از سردردهای روزانه و احتمال ابتلا به میگرن نیز می‌کاهد.

ماساژهای ریلکسی مستمر دراین دوره، از میزان تنش‌های عضلانی که ناشی از تحمل وزن اضافه جنین ایجاد می‌شود، می کاهند و درادامه می‌توانند اکسیژن غنی‌تری را به بخش‌های عضلانی رسانده ومواد زائد و سموم را از آن نواحی خارج کنند.

مطالعه ای توسط Dr. Tiffany Field در انستیتو تحقیقات حرکات لمسی (Touch Research Institute)  اثبات کرد که استفاده از ماساژهای ریلکسی مستمر نه تنها موجب کاهش استرس ناشی از تغییرات هورمونی می‌شود بلکه با آزاد کردن آکسی‌توسین، سروتونین، اندورفین و دوپامین، باعث بهبود الگوی خواب درزنان باردار می‌شود.

یک برنامه‌ریزی مستمراز ماساژهای ریلکسی دراین دوران، نه تنها به عنوان یک مکمل، ضروری به شمارمی آید بلکه بعد از زایمان کودک می‌تواند به عنوان ریکاوری پس ازعمل جراحی، پیشگیری ازافسردگی محتمل بعد از زایمان و فرمینگ و تناسب اندام، تجربه شیرین این دوران را دوچندان خواهد نماید.

رزرو جلسه ماساژ
می خواهم ماساژ بگیرم