ورزش می‌کنید و نتیجه نمی‌گیرید؟ 5 اشتباهی که ممکن است انجام دهید و راه‌های جلوگیری کردن از آن‌ها

از تخت خواب پاشدن و به باشگاه ورزشی رفتن واقعاً حوصله می‌خواهد. شما دراز کشیده‌اید و گرم و نرم، به استراحت می‌پردازید و صدای زنگ بیدارباش ساعت را غیرفعال می‌کنید و سلانه سلانه و با زحمت به کمدتان می‌رسید. ماشین هم که جای خود دارد! یک بسته پروتئین بر می‌داردید و به هر زحمتی شده خودتان را به تمرین ورزشی‌تان می‌رسانید، و اطمینان دارید که این شکنجه به هر حال نتیجه خواهد داد.

روز بعد روی ترازو می‌روید... و هیچ اتفاقی نیفتاده! «من نیم کیلو اضافه کردم؟ اصلاً عادلانه نیست، من همه کارم را درست انجام دادم!».

متاسفانه، وقتی پای کاهش وزن در میان است، تلاش بیشتر لزوماً به معنای حاصل بیشتر نیست. ممکن است شما مرتکب یک سری اشتباهات رایج در ورزش شده باشید و حتی از آن‌ها خبر نداشته باشید. اصلاح آن ها راه ساده‌ای است، و ما پنج تا روش برای این کار را به شما نشان خواهیم داد.

اشتباه اول: تعیین نکردن هدف

تعیین نکردن هدف باعث می‌شود که شما با طی مسیری طولانی‌ و غیرضروری به مطلوبتان برسید. به قول جسیکا متیوز، از شورای آمریکایی تمرینات ورزشی، «اهدافتان را در دسترس، مشخص و قابل اندازه‌گیری تعیین ‌کنید».

اشتباه دوم: تکرار بیش از حد یک رویه‌ی تمرینی

متیوز در این مورد می‌گوید: «تکرار بیش از حد یک برنامه ی تمرینی هم از لحاظ روحی باعث خستگی می‌شود و هم از لحاظ جسمی. از لحاظ جسمی‌تغییر عادت موجب می‌شود تا اهداف فرد ورزش کننده تامین شود و وضع او متوقف نماند.»

اشتباه سوم: از دست دادن انگیزه

این که هر روز به باشگاه می‌روید به این معنا نیست که انگیزه دارید. در حقیقت، وقتی تمرینی یک‌نواخت می‌شود، احتمال انجام دادن این تمرین های ورزشی با علاقه ی کمتر بیشتر می‌شود و به همین دلیل، عمل نکردن به یک روتین و رویه در برنامه ی تمرینی می‌تواند به شما کمک رسان باشد.

اشتباه چهارم: بلند نکردن وزنه

شما قرار است وزنتان را کم کنید نه این که ضخیم تر و زمخت تر شوید، پس وزنه بلند کردن فقط تلف کردن وقت خودتان است، درست است؟ خیر! اشتباه است! تمرینات قدرتی به شما کمک می‌کند که بدن شما از دو جهت سود ببیند: اولا، شما کالری می‌سوزانید و دوم، حتی وقتی که بعد از تمرین عضلات شما تلاش می‌کنند تا خود را بازیابی کنند هم کالری می‌سوزانید.

اشتباه پنجم: دریافت کالری بیش از آن چه که می‌سوزانید

شما معمولاً تمرینات ورزشی تان را انجام می‌دهید، پس می‌توانید همه چیز بخورید، درست است؟ خیر، اشتباه می‌کنید! برنامه ی غذایی‌تان را به دقت کنترل کنید و بدانید که چقدر کالری سوزانده اید و چقدر دریافت می‌کنید.

منبع: massageenvy

می خواهم ماساژ بگیرم