چگونه در چهل سالگی اندام متناسبی داشته باشیم؟

می‌گویند که چهل سالگی همان سی سالگی است، فقط کمی از وقتش  گذشته، پس دلیلی وجود ندارد که نگران باشید. با این حال، از یک حقیقت که هنوز هم تغییری نکرده آگاه باشید: بعد از چهل سالگی، زنان توده‌های عضلانی از دست می‌دهند و متابولیسم آن‌ها افت می‌کند. اما نیمه‌ی پر لیوان آن‌جاست که تمرین‌های ساده‌ی قدرتی می‌تواند شما را سالم تر و جوان تر نگه دارد.

چه اتفاقی در چهل سالگی می‌افتد؟

بیشتر زنان در دهه‌ی بیست و سی زندگی‌شان به دانشگاه می‌روند، کار می‌کنند و بچه‌دار می‌شوند. وقتی چهل ساله می‌شویم، عضلات ما به سرعت آرام‌تر زندگی چنین واکنش نشان می‌دهند: «یا از ما استفاده کن یا ما از دست می‌رویم». بابی مارو، سخنگوی شورای امریکایی تمرینات ورزشی چنین می‌گوید: «وقتی از اجزاء و اندام و امکانات بدنمان استفاده نکنیم، آن‌ها شروع می‌کنند به غیرفعال شدن، دست مانند پدری که داخل خانه پرسه می‌زند و چراغ تمام اتاق های خالی را خاموش می‌کند!». در حقیقت، طبق اظهارات و اطلاعات همین شورا، هر فرد بزرگسال در هر دهه از زندگانی خود حدود چهار تا شش پوند بافت عضلانی از دست می‌دهد.

چه تمریناتی باید انجام دهیم؟

متخصصان توصیه می‌کنند که روزی 30 دقیقه و در بیشتر روزهای هفته فعالیت های  مربوط به قلب و عروق انجام دهید. مارو در این باره چنین می‌گوید:«پس از چهل سالگی بسیار مهم است که عضلاتتان را بازیابید، ما این کار را با انجام تمرین های قدرتی انجام می‌دهیم.» تکنیک های رایج در این تمرینات عبارتند از:

  • بلند کردن وزنه
  • دریافت ماساژهای ریلکسی
  • توپ های تمرینی
  • بشین پاشو، شنا و تمرین های مشابه
  • یوگا و پیلاتس

بعد از آن مارو زنان را تشویق می‌کند که تمرینات قدرتی را به دوبار در هفته محدود کنند؛ و این جاست که بحث مفید و هوشمندانه تمرین کردن پیش می‌آید: «هرچه سن تان بالاتر می‌رود، باید زمان بیشتری را به ریکاوری اختصاص دهید». و نکته ی مثبت ماجرا اینجاست که ما واقعا عضله ای «از دست نمی‌دهیم»، بلکه به قول مارو، فقط عضلات مان آب می‌رود، و با کمی‌تمرین خوب و مناسب می‌توانید آن را برگردانید.

منبع: massageenvy

می خواهم ماساژ بگیرم