• ایمیل: info@shabdaspa.com
  • تماس با اداره مرکزی (تهران): 02147620131

سندرم پای بیقرار

سندرم پای بیقرار

 

این بیماری (RLS or Restless Legs Syndrome) نوعی اختلال حرکتی و اختلال خواب است. افراد دچار این بیماری بسختی می توانند مشکل حسی مبهم در عمق پاهای خود را توصیف کنند. این بیماران نیاز مبرمی به حرکت دادن پاهایشان دارند. احساس کشیدگی، سوزش، گزگز، احساس کاذب حرکت مایع یا حرکت مورچه در ساق پاها مواردی هستند که بیماران ذکر می کنند. اکثر بیماران نمی توانند به خواب روند یا مکررا از خواب بیدار می شوند.


بیشتر بخوانید
سندرم پای بیقرار
پیشگیری از آرتروز با تغذیه مناسب

پیشگیری از آرتروز با تغذیه مناسب

پیشگیری از آرتروز با تغذیه مناسب

از همین سن جوانی به فکر تغذیه مناسب برای آرتروز باشید ویا اگر دچار ارتروز هستید به همین راحتی با تغذیه مناسب درصدد درمان آن باشید فقط کافی است غذاهایی را بخورید که استخوانهایتان را محکم کند و کلسیم لازم رابه استخوانها برساند و غذاهایی را بخورید که این کلسیمی که میخورید آنرا بخوبی وزود جذب استخوانها کند و درگام اول باید اشخاص چاق به وزن مناسب برسند تا بر استخوانها فشار وارد نشود ودر حقیقت وزن بدن را بر استخوانها نیندازند و این بهترین و مهمترین اصل برای مبارزه با آرتروز است و نباید این مطلب را فراموش کنیم که تغذیه در پیشگیری یا درمان آرتروز بسیار حائز اهمیت است و نمیتوانیم این مورد را انکار کنیم اگر میخواهید مفصلهای قوی داشته باشید باید قدرت بدنتان را برای مقابله با آرتروز بالا ببیرید باید درست غذا بخورید تا دچار آرتروز نشوید و اگر شدید به آسانی با خوردنی های خوشمزه با آرتزور مقابله کنید


بیشتر بخوانید

اعمال مضر مفاصل

اعمال مضر مفاصل

کارهایی که برای مفاصل بدن بسیار مضر هستند _ در درجه اول اگر کارهایی کنید که باعث افزایش وزن شما شوند در معرض خطر هستید و مفاصل شما شروع به درد گرفتن می کنند. به نظر می رسد تعویض مفصل تنها مشکل افراد مسن باشد، تعویض مفصل یک راه موثر برای جبران آسیب است، اما راه هایی وجود دارد که می توان از صدمه دیدن مفاصل جلوگیری کرد.


بیشتر بخوانید
اعمال مضر مفاصل
ورزش هایی برای درمان آرتروز

ورزش هایی برای درمان آرتروز

درمان آرتروز با ورزش

ورزش منظم در افراد مبتلا به آرتروز ضمن تقویت عضلات اطراف مفاصل ، باعث کاهش فشار به مفاصل نیز می شود که در کاهش درد و بهبودی این بیماران موثر است.البته سوزش در ناحیه مفاصل باعث سختی در ورزش کردن و جلوگیری از آن می‌شود .به طور حتم پس از مدتی انجام فعالیت بدنی منظم این مشکل نیزحل می شود و کم کم فواید ورزش در درمان آرتروز بروز می کند. 

 


بیشتر بخوانید

بورسیت

بورس چیست

بورس یک کیسه ظریف بافتی است که موجب تسهیل حرکت تاندون ها میشود. در اطراف مفاصل ساختمان های زیادی در حال حرکت هستند و این حرکات باید به نوعی تسهیل شوند. به همین منظور بدن از مکانیسم های مختلفی استفاده میکند که یکی از آنها بورس است.


بیشتر بخوانید
بورسیت
آرتروز مفصل شانه

آرتروز مفصل شانه

آرتروز مفصل شانه

آرتروز مفصل شانه در مقایسه با سایر مفاصل کمتر دیده می شود. در معاینه ی بیماران اکثراً سابقه ی ضربه های قدیمی شانه و پارگی کلاهک چرخاننده وجود دارد. بیماران را اکثراً افراد 50 سال به بالا تشکیل داده اند. بیماران مبتلا به این نوع آرتروز از درد و محدودیت حرکات مفصلی شکایت دارند در معاینه فیزیکی حرکات چرخشی محدود و دردناک است.


بیشتر بخوانید

آرتروز مچ پا

آرتروز مچ پا

آرتروز مچ پا ، آرتروز نادری نسبت به سایر آرتروزهای مفاصل اندام تحتانی به شمار می رود و بیشتر به علت شکستگی های قدیمی مچ پا، عفونت چرکی مچ پا، هموفیلی و… اتفاق می افتد.


بیشتر بخوانید
آرتروز مچ پا
آرتروز مچ دست

آرتروز مچ دست

آرتروز مچ دست

آرتروز مچ دست به مراتب کمتر از آرتروز در اندام های تحتانی است چون تحمل وزن در این مفصل نداریم. آرتروز مچ دست غالباً متعاقب ضربه های وارد بر مچ و شکستگی های مختلف استخوان های مچ دست ایجاد می شوند.


بیشتر بخوانید

آرتروز انگشتان دست

آرتروز مفاصل انگشتان دست و مچ

بیشترین محل درگیر آرتروز انگشتان و مچ دست عبارتند از:آخرین مفصل از مفصلی که بین دو استخوان آخری قرار دارد و مفصل ابتدایی یا پایه ی انگشت. سایر مفاصل با درصد متفاوت درگیر می شوند. این نوع درگیری مفاصل دست در جریان آرتروز، درست بر عکس درگیری مفاصل طی بیماری آرتریت روماتوئید می باشد. به این معنی که در آرتریت روماتوئید بند انتهایی و همچنین بندی که در ابتدای انگشت شست قرار دارد، کمترین درگیری را پیدا می کنند.


بیشتر بخوانید
آرتروز انگشتان دست
آرتروز لگن

آرتروز لگن

آرتروز لگن

عللی که موجب بروز آرتروز مفصل لگن یا ران میشوند در ابتدا تنها تغییراتی در غضروف مفصلی ایجاد میکنند. مهمترین این تغییرات نازک شدن لایه غضروفی و تغییر جنس غضروف است. غضروف دیگر آن شادابی و خاصیت ارتجاعی و کلفتی کافی برای محافظت از مفصل را ندارد.

بدنبال تغییر در غضروف استخوان زیر آن سخت و محکم و کلفت میشود و گاهی در درون آن کیست های کوچکی بوجود میاید. بتدریج در لبه مفصل استخوان های اضافه ای رشد میکنند که به آنها استئوفیت Osteophyte میگویند. کپسول مفصلی هم بتدریج ضخیم و کلفت شده و خاصیت ارتجاعی خود را از دست میدهد.


بیشتر بخوانید
می خواهم ماساژ بگیرم