ماساژ برای آسم

ماساژ برای آسم

گرفتن یک نفس خوب و عمیق ‌می‌تواند برای هر کسی که در یک موقعیت استرس‌زا قرار دارد دشوار باشد، اما  این امر برای افراد مبتلا به آسم سخت تر است. دریافت ماساژ زندگی آسان‌تری را برای افراد مبتلا به آسم به ارمغان می‌آورد.

آن ویلیامز، مدیر برنامه‌های آموزش و پرورش مرتبط با بدن و ماساژ حرفه‌ای، توضیح می‌دهد که ماساژ ریلکسی مستمر به شل‌شدن عضلات تنفسی و سایر اعضای مورد استفاده در تنفس کمک می‌کند و این تنها آغاز راه است.

مزایای آرامش

استرس تمام شرایط را بدتر می‌کند و آسم هم از این قاعده مستثنی نیست. مطالعه مجله Pediatrics نشان داد که کودکان مبتلا به آسم که به مدت یک ماه هرشب  قبل از خواب ماساژ ریلکسی دریافت می‌کردند، اضطراب کمتری داشتند و جریان هوا را بهتر تنفس می‌کردند. ماساژ به همان اندازه برای بزرگسالان نیز کارساز است. این افراد از نظر استرس بیشتر از کودکان رنج می‌برند. آرامش واقعی آن‌قدرکمیاب است که به سختی می‌توانید آن را تصور کنید، اما هنگامی که بدن شما آن آرامش را در یک جلسه ماساژ ریلکسی تجربه کرد، ذهن شما توانایی بازیابی بیشتری را قبل از اینکه استرس دوباره بتواند ضربه بزند، دارد. با استفاده از تکنیک‌های مختلف ماساژ و در نتیجه تقویت عضلات داخل قفسه سینه، بهبود گردش خون و عملکرد بهتر ریوی حاصل می شود.

آروماتراپی

آروماتراپی باغ لاوندر معمولا می تواند آرامش حاصل از ماساژ را دوچندان کند. برخی از مطالعات نشان می‌دهد که آروماتراپی می‌تواند به کاهش علائم آسم کمک کند. ماساژ با آروما باغ لاوندر همچنین به ترویج آرامش و حمایت بیشتر از سیستم تنفسی و خواب آرام‌تر کمک می کند.

 

می خواهم ماساژ بگیرم