ماساژ برای سندروم ضربه شلاق و یا ویپلش Whiplash

این عارضه، غالباً مرتبط با تصادفات ماشین بوده، اما همچنین درافرادی که با ورزش­های تماسی سروکار دارند، یا توسط اشیاء سقوطی صدمه می­بینند، نیز رخ می­دهد. هر زمان که سرتان به سمت عقب یا جلو کشیده می­شود این کارمنجربه کشش عضلات استرنوکلیدوماستوئید (SCM) می­شود. این عضلات در دو سمت گردن واقع شده­اند و درچرخش سر و چرخاندن آن از سمتی به سمت دیگر نقش دارند. یک حرکت ناگهانی ممکن است باعث کشش یا پارگی عضلات یا تاندون­ها شود که منجر به عارضه­ای موسوم به Whiplash می­گردد. اما ممکن است به نام­های صدمه ناشی از کشش بیش از حد، کشش یا رگ­ به رگ شدن گردن یا آسیب خم شدن سریع گردن نیز باشد.

علایم

می توان سفتی، خشکی و درد ناحیه گردن، تورم، کبودی، قرمزی یا حساسیت به درد، گیجی و درد زمان حرکت سر، سردرد، احساس زنگ در گوش و دید تار، مشکل در خوابیدن، عدم تمرکز درانجام دادن کارهای روزمره را نام برد. درابتدا کنارآمدن با درد و خستگی عضلانی سخت و مشکل است و در کنار آن استرس ناشی از چنین مشکلاتی ممکن است به بدتر شدن وضعیت و حال شما منجر شود.

اثرات ماساژ

طبق گفته ­های WebMD، ماساژ در این مورد نیز کمک کننده است. ماساژ تراپیست های مراکز ما در انجام انواع مختلفی از تکنیک­های ماساژ جهت رفع نیازهای اختصاصی­تان مجرب و آموزش دیده هستند. ماساژ سروصورت تکنیکی آرام و شناخته شده درتسکین سردردها و صدمات گردنی است. ماساژ تریگرپوینت نیزغالباً منجربه کاهش درد پس ازیک جلسه درمان می­شود. ماساژ دیپ تی شو برای دردهای مزمن گردن و پشت مفید می باشد. موقعیت و وضعیت خاص خود را با تراپیست خودتان مطرح کرده و ببینید که ماساژ چگونه تفاوت را دراثرات whiplash ایجاد خواهد کرد.

می خواهم ماساژ بگیرم