ماساژ برای سندروم مفصل گیجگاهی فکی (TMJ)

طبق مطالعات کلینیک مایو Mayo Clinic، اغلب دردهای مرتبط با TMJ (مفصل گیجگاهی و فک پائین در هردو سمت صورت، جایی که جمجمه و استخوان فک پائین به هم می­رسند) را می­توان بدون جراحی درمان کرد. ماساژهای ریلکسی مستمر یکی از چندین تکنیکی است که قادر است علل اختلالات TMJ را درمان کند. خواه درد ناشی از صدمه به فک و آرتریت، یا خستگی عضلانی ناشی از فشار روی دندان­ها (دندان قروچه) باشد، ماساژهای ریلکسی مستمر میتواند تفاوت‌ها را رقم بزند.

TMJمیلیونها نفر را درگیر می­کند

 WebMD گزارش می­دهد که حدود 10 میلیون آمریکائی مبتلا به اختلالات TMJ هستند و محققی تخمین زده است که سه چهارم از جمعیت ایالات متحده زمانی طی عمرشان این عارضه را تجربه خواهند کرد. مطابق با گفته­های دکتر رد موزر (Dr.Rad Moser)، عمده افرادی که دنبال تشخیص و درمان TMJ هستند، زنان در سن حاملگی بوده اما ممکن است این عارضه زنان و مردان را در تمامی سنین درگیر کند. در جامعه پر استرس امروز، این مورد خیلی عجیب نیست. قبل­ از سال 1981، یک مطالعه نشان داد فشار روی دندان­ها (دندان قروچه)، زمانی که عضلات جوشی (Masseter) ماساژ داده شده‌اند، کاهش پیدا می‌کند. اما این تنها آغاز راه بود.

تسکین استرس

 ماساژهای ریلکسی مستمر در تسکین استرس به طور قابل توجهی موثر واقع شده است. این کار منجر به کاهش سطح کورتیزول یعنی هورمون استرس شده و در عین حال میزان سروتونین و اکسی­توسین را به عنوان عوامل ریلکس­کننده طبیعی افزایش می­دهد. حتی اگر انگیزهای جهت گنجاندن جلسات ماساژ مراکز ما را در برنامه روزانه خود ندارید، در هرحال بدانید که ماساژ مزایای دیگری نیز دارد. این کار به بهبود وضعیت ایستایی، بهبود جریان خون، کاهش سفتی عضلانی، کاهش فشار خون و حتی افزایش انعطافپذیری کمک می­کند.

می خواهم ماساژ بگیرم