ماساژ برای سیاتیک

عصب سیاتیک طویل­ترین عصب بدن است و زمانی که شما دردی را در ناحیه پشت و پائین پاهایتان احساس می­کنید متوجه این مسئله می‌شوید. درد سیاتیک معمولاً به خودی خود طی دو ماه کاهش پیدا می­کند، اما راه­هایی نیز برای تسکین زودتر درد وجود دارد. ممکن است به نظر برسد که ورزش وضعیت را بدتر می­کند، در حالیکه Mayo Clinic ورزش با فشار کم را به عنوان راهی برای رهاسازی اندورفین­ها، که کاهنده طبیعی درد هستند، توصیه می‌کند. مثل ورزش­های آبی یا دوچرخه یا پا زدن درجا. به علاوه یکی دیگر از راه‌های رهاسازی اندورفین­، ماساژهای ریلکسی است.

ماساژ چگونه کمک می‌کند؟

ماساژ ریلکسی می­تواند در درمان درد سیاتیک خیلی موثر باشد. WebMD مطالعه­ای را برروی 400 نفر مبتلا به درد ناحیه پائینی پشت پا انجام داد، که به آنها اجازه انتخاب ماساژ یا هرآن چیزی که تمایل داشتند، داده شد (استفاده از دارو، استفاده از جلسات ماساژهای ریلکسی، یا هیچ اقدامی نکردن). ده هفته بعد، افرادی که تحت ماساژ ریلکسی بودند، گزارشی از عملکرد بهتر و درد کمتری دادند. در واقع بیش از یک‌سوم آنان گفتند که درد آنها کاملاً یا تقریباً از بین رفته است. اما تنها 4% از کسانی که در گروههای دیگر بودند، چنین گزارشی داشتند.

دکتر"Daniel Cherkin" در"Center For Health Studies in Seattle" نتیجه گرفت که ماساژهای ریلکسی کمک بزرگی برای افرادی است که از دیگر درمان­ها بهره­مند نیستند.

مزایای ماساژهای ریلکسی مستمر

تاثیرات پیشرفتهای که شما در مراکز ما تجربه می­کنید، بسته به وضعیت­تان اختصاصی شده و هر نوعی از ماساژ به افزایش سطح انواع هورمون‌های موثر در بدن شما کمک می­کند. این ترکیبات شامل اندورفین­ها، دوپامین و سروتونین بوده که در آرامش اعصاب، بهبود روند درمانی، ایجاد رویه مناسب مدیریت طبیعی درد و احساس بهتر داشتن کمک می­کنند.

می خواهم ماساژ بگیرم