ماساژ برای سندرم پای بی قرار RLS

به نظر، مثل راه رفتن حشرات روی بدن می‌ماند. پاهای من دائماً مورمور می­شوند. افراد دچار سندرم پای بی­قرار، این حس را به خوبی درک می­کنند. حتی این سندرم توسط جامعه پزشکی آمریکا به عنوان یک اختلال خواب طبقه­بندی شده است، اما علایم آن غالباً زمانی که شما بیدارید رخ می­دهند.

این به خاطر این است که درازکشیدن یا نشستن، احساسات دردناک انقباضی را در پا، ساق و ران بدتر می­کند. اندکی راه رفتن، خم‌کردن زانو، یا مالش پاها کمک کننده بوده، اما خوابیدن با این مشکل سخت است.

ماساژ چگونه کمک می­کند؟

ماساژ ریلکسی مستمر، غالباً به عنوان راهی برای تسکین RLS به کار می­رود. دیگر توصیه­ها شامل ورزش مداوم، حمام سرد و گرم، کاهش وزن و ترک سیگار است. اما ماساژ مزایای خاص خود را دارد. اولین آن، افزایش گردش خون است. مرکز ملی اختلالات و لطمات عصبی"The National of Neurological Disorders and Stroke" چنین فرض کرده که گردش خون ضعیف ممکن است با این سندرم مرتبط باشد. ماساژ ریلکسی افزاینده گردش خون شناخته شده است و به دلیل فشار ایجاد شده توسط تراپیست‌تان، این کار منجر به گردش خون در نواحی احتقانی و بسته می­شود و در کنار آن، باعث بهبود گردش مایعات لنفی که مواد زائد متابولیک را از عضلات و اندام­های داخلی می­زداید، می شود. ماساژ همچنین در بهبود عملکرد بدن و نیز کاهش فشار خون موثر است.

تسکین استرس

افراد دچار سندرم RLS باید با استرس، بی­خوابی و مشکل در نشستن مقابله کنند. همچنین استرس ممکن است باعث بدترشدن این سندرم شود. خوشبختانه کارشناسان تراپیست مراکز ما، در ارائه ماساژهای ریلکسی آرامش­بخش مستمر که تنش و استرس را کاهش می­دهد، مجرب هستند. یکی از نتایج چنین ریلکسیشنی خواب عمیق شبانه مناسب است.

می خواهم ماساژ بگیرم